4 sierpień 2017 (piątek), 08:32:32

Co to jest CC

CC pochodzi od Carbon Copy, dosłownie: kopia węglowa a po naszemu kalka. Kiedyś pisząc na maszynie można było pisać jednoczenie na kilku kartach przez kalkę, czyli przez cieniutki papierek nasączony pyłem węglowym wsadzany pomiędzy karty. Jao efekt miało się napisaną kartkę a pod spodem nieco gorszej jakości ale jednak kopie. Teraz wystarczy w mailu wpisać w adres w CC albo drukując zaznaczyć, że chcę więcej kopi.

A teraz zastanawiam się, gdzie rocznikowo przebiega granica wieku, w którym pojęcie "kalka", CC, pisanie na maszynie są zrozumiałe. Przypuszczam, że kto miał w 1990 roku lat 15 (a więc roczniki 1975 w górę) mają prawo nie wiedzieć co to CC, zwane czasem po polsku DW.


CC u św. Pawła wyglądało tak: w Liście do Kolosan, pod koniec jest takie zdanie: "A gdy ten list zostanie u was odczytany, dopilnujcie, aby został odczytany także w kościele w Laodycei, a ten z Laodycei wy również przeczytajcie". (Kol 4,16)

List do Kolosan się zachował, szkoda, że Listu do Laocydei nie znamy.


Kategorie: _blog, obserwator


Słowa kluczowe: kopia, kalka, cc, do wiadomości, email


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.