31 sierpień 2017 (czwartek), 22:52:52

Automat przyjmujący i wydający drobne

Czasem w galerii handlowej muszę dopłacić za parking. Daję wtedy najczęściej 50 albo i 100zł i zasypany zostaję piątkami, których w samochodzie mam sporo. A dziś pomyślałem i ....
 
Chyba wymyśliłem dlaczego automaty pobierające opłaty w gotówce nie wydają tymi samymi pieniędzmi które przyjmują. Problem ma naturę prawną a nie inżynierską (sortowanie, podawanie monet).
 
Po prosty - przyjęcie sfałszowanej monety lub banknotu to realna, aczkolwiek nie tak problematyczna strata. Nie tak problematyczna jak wydanie sfałszowanego pieniądza - tu strata może być znacznie większa, i może nie dać się łatwo wyjaśnić, że chwile wcześnie się taki pieniądz przyjęło.
 
Wprowadzanie do obiegu pieniądza sfałszowanego to poważne przestępstwo.

Kategorie: _blog, obserwator


Słowa kluczowe: maszyna wydająca drobne, automat parkingowy, inżynierka, cach, pieniądz, gotówka


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.