24 luty 2019 (niedziela), 11:41:41

OldSchoolowy HP engineering calculator on-line jest off-line

Zachciało mi się dziś użyć takiego starego (wczesne lata 80-te) kalkulatora HP, co to miał notację odwrotną polską, proste prorgamowanie, a niektóre to nawet miały możliwość zapisywania kodu programu na paskach magnetycznych (coś jak dziś bilety do metra w Wawie).
A więc zachciało mi się - ale nie ma takiego kalkulatora. Zapewne jest w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki gdzie będę mógł podskoczyć i się pobawić ale przyzwyczajony do usług on-line zachciało mi się tu i teraz. I nie znalazłem.
Dziwne. Są całe Linux-y w przeglądarce (polecam np: https://bellard.org/jslinux/vm.html a takie kultowego kalkulatora jeszcze nikt w javie nie machnął po godzinach?


Dopisek z Fejsa po godzinie:


Robert O...
a to: http://www.poleyland.com/hp48/ ?
Wojciech A...
Jest! Jest! Jest! to jest to! Zaraz się pobawię.
Chwilę. Ale gdzie jest znak "=" ?
:-)

Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: hp, kalkulator


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.