8 październik 2019 (wtorek), 11:53:53

Planowanie jutra, roku, lat 5 i 15, wieczności

Za tydzień będzie po wyborach. Usłyszymy w radio wyniki, pewnie dowiemy się, że zwyciężył PiS i pytaniem jest tylko czy zwycięży mniej czy więcj, czy będzie w sejmie Konfederacja i PSL, czy też PiS będzie mial poważną większość.

Ale tak myślę co wtedy? Jedno wiem. Wtedy wielu moich znajomych, którzy dziś szprycują się nienawiścią do Jarosława Kaczyńskiego i jego ekipy będzie miało wielkiego doła. Już mi ich żal, bo przyjemne to dla nich nie będzie. Ujrzą tą (raczej niedługą) perspektywę lat, w których wszystko (bo taka jest ich optyka) będzie szło w złym kierunku. I to zdołowanie będzie trwać, wzmocnione jesiennym dołowaniem, smogiem, brakiem słonka... Będzie smutno.

A ja spróbuję spojrzeć w dłuższej perspektywie - nie 5 czy 10, ale 15, 25 i 40 lat. W tej wizji na lat 15 uwzględnię problemy demograficzne UE i realizację oficjalnych, chińskich zamierzeń i spróbuję zobaczyć na ile realne są moje plany, a znowu mam takowe.

A jutro wieczorem, na spotkaniu biznesowym we Wrocławiu opowiem o inwestowaniu w wieczność. Jak ktoś chce to chyba (choć spotkanie zamknięte) mogę go jakoś wcisnąć.


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: towarzystwa biznesowe, inwestycje w wieczność


Komentarze: (3)

hammoleket, October 13, 2019 17:39 Skomentuj komentarz


jedno z moich dzieci pisze do mnie ,,,mamo glosuj na PO zrob to dla mnie a drugie ,,,mamo tylko na PIS nie inaczej. A ja odpisuje,,, moja ojczyzna jest w niebie.Ja juz zaglosowalam  jeden raz dawno temu .

wojtek, October 14, 2019 14:40 Skomentuj komentarz


Bo nasza ojczyzna (BG: rzeczypospolita) jest w niebie skąd jako Zbawcy oczekujemy Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który przemieni nasze znikome ciała na podobieństwo swojego, chwalebnego, tą mocą którą wszystko podporządkować sobie może. (Fil 3:20, par.)

hammoleket, October 14, 2019 16:05 Skomentuj komentarz


 Amen 

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.