18 marzec 2020 (środa), 15:42:42

Opinia PJO o pandemii

Cytuję z Fejsa

PJO:
Coraz bardziej jestem przekonany co do tezy, że "pandemia" to globalne ćwiczenia z karności i inwigilacji obywateli, a przy okazji możliwość bezkarnego dofinansowania z naszych podatków różnych tłustych kotów finansjery. Patrzcie uważnie na USA, które banki i fundusze za jakiś czas otrzymają miliardy dolców rządowego wsparcia z powodu ciężkiej sytuacji na rynkach.
Niemcy - Lufthansa sprzeda część swoich udziałów państwu (czyli spółce z o.o. Bundesrepublik Deutschland GmbH). Komisja Europejska w normalnej sytuacji w życiu by się na to nie zgodziła. Linie lotnicze posadziły swoje samoloty, nareszcie mają czas porobić planowe przeglądy i dać se siana z ogarnianiem wet-leasów i innych podmian za uziemione MAX-y, LOT nie musi wypożyczać innych maszyn za uziemione Dreamlinery... Vis maior, więc żadnych odszkodowań pasażerom nie trzeba płacić... Same oszczędności.
Jakiś czas temu pisałem o OWU (ogólnych warunkach ubezpieczeń). W znakomitej wiekszości z nich zapisano, że dana polisa nie działa w przypadku pandemii. Kolejne oszczędności dla grup ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych! Składki zainkasowane, a odszkodowań nie trza płacić! Kolejne oszczędności!
No i oczywiście jak ogłoszą koniec pandemii, to odpowiednie instytucje finansowe pospieszą z „pomocą” dla państw dotkniętych tą zapaścią, oferując kredyty na „bardzo korzystnych” warunkach

Kategorie: _blog, polityka, polityka / obserwator, obserwator


Słowa kluczowe: wirus, koronawirus, pandemia


Komentarze: (1)

korneliusz, March 20, 2020 20:55 Skomentuj komentarz


 Lekarz z Włoch:...jestem chrześcijaninem i smuci mnie to, czasem nawet płaczę... ale z tych 11 umarłych nikt nie zmarł na koronawirusa.
http://robertbrzoza.pl/post/mocne-dyrektor-szpitala-we-wloszech-nikt-nie-zmarl-na-koronawirusa

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.