1 maj 2020 (piątek), 14:33:33

Dlaczego Wikipedia jest lewacka?

GK via SMS pyta: Dlaczego Wikipedia jest lewacka?

To proste. Wikipedia jest lewacka bo mimo iż jest dziełem publicznym większą aktywność na niej przejawiają osoby i organizacje o poglądach lewicowych.

Trudniejsza jest odpowiedź sobie na pytanie dlaczego tak jest. Nie wiem, choć mam swoje pewne przemyślnia.

Otóż osoby o poglądach konserwatywnych i tradycyjnych nie otczuwają potrzeby zmian. To do o co dbają to zachowanie ładu społecznego i wolności osobistej. Lewica, obóz postępu (zwane lekceważąco lewactwem albo potepactwem) działa zupełnie inaczej. Tworzy jakąś idee a potem próbuje implementować ją w życiu teoretycznie wszystkich ludzi, zawsze jednak dla siebie robiąc klasowy wyjątek. Może poza żydowskimi kibutzami (a i to niekoniecznie) nie znam przypadku implementacji jakiejś lewackiej idei, w którym nie było by kłamania i manipulacji a potem grabieży, zniewolenia a nawet morderstw. Ponieważ lewica nie lubi się z twardym pojęciem prawdy potrafi tworzyć organizacje tajne, spiski, istytucje terroru, czy ruchy społeczne, gdzie wykonawcy idei pojadję się jakąś prawdę podczas gdy mniejsza grupa liderów zna prawdę inną.

Myślę, że książka pt. 1984 napisana przez pewnego komunistę dobrze opisuje rzeczywistość, z którą spotkaliśmy się w młodości, a która teraz wraca. Warto ją znowu przeczytać - wszak ponoć toczymy wojnę ze Śródazją. A może z Eurazją? Kto to może wiedzieć.

Ale wracając do Wikipedii - wiem, bo to sprawdziłem, że pewne organizacje zajmują się zawodowo redagowaniem pewnych artykułów a finansowanie tych organizacji? No coż - prawica nie organizuje się, więc kasy nie ma, nie finansuje, za to lewica chętnie bierze od wielkich sponsorów, którzy za pomocą organizacji lewicowych realizują swoje cele. To wiem, bo to sprawdziłem. 


Kategorie: _blog, obserwator


Słowa kluczowe: lewactwo, wikipedia, prawica, rewolucja


Komentarze: (1)

kolo, May 8, 2020 12:25 Skomentuj komentarz


Co za bzdury! Skąd czerpiesz tę "wiedze"? Chyba z pudelka.

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.