10 maja 2023 (środa), 11:12:12

Opisz system wartości pewnego człowieka

Opisz system wartości człowieka na podstawie jego publicznej wypowiedzi:

Historia Tomka Berezowskiego 

FaceBook, 20 maja 2023 

Nadal niestety aktualne.

Dziś nadawałem paczki w paczkomacie. Była kolejka, jakby codzienna 3 osoby. Znaczy 3 minuty. Ale niestety okazało się, że pierwsza w kolejce jest Karyna z Sebą. I ona odbierała paczkę z paczkomatu za pobraniem. Karyna i Seba mieli jeszcze Anżelę w wózku, która darła się pod niebiosa i małoletniego Dżordża. Małoletni Dżordż uparł się, że on będzie te numerki naciskał. Karyna oczywiście mu na to pozwoliła, ale Drżordż nie sięgał klawiatury, więc Seba go podnosił. Jak się domyślacie małoletni Dżordż nie był w stanie wprowadzić poprawnego numeru, więc po 5 minutach Karyna zdecydowala, że jednak sama ten numer wprowadzi. W międzyczasie sesja wygasła, więc Karyna musiała zacząć od nowa. Anżela się darła. Kolejka zaczęła warczeć. Seba się odwrócił i zapytał, czy coś się komuś nie podoba. Seba był duży i wytatuowany, więc kolejka zamilkła. Karyna wprowadziła numer i kod. Zajęło jej to około 5 minut. No i przeszła na płatność za pobraniem kartą i okazało się, że Karyna zostawiła kartę w samochodzie 150 metrów dalej i Seba tam poszedł. Kolejka zaproponowała, żeby w czasie kiedy Seba przyniesie kartę, to byśmy se odebrali i nadali nasze paczki, ale Karyna powiedziała, że nie, bo ona jest pierwsza i chuj. No chuj.

Seba przyszedł, ale sesja wyekspirowała. Anżela się darła, Dżordż powiedzial że on wprowadzi te numerki. Pół kolejki powiedziało "kurwa" i poszło, drugie pół nie miało wyjścia i czekało. Po 5 minutach Drzordżu udało się w końcu wprowadzić te numerki, ale okazało się że Karyna nie ma środków na karcie i skrytka się nie otworzy. Kolejka powiedziała "no kurwa, ja pierdolę". Seba powiedział, że on nie ma karty. No i poszli. Kolejka odetchnęła i w ciągu 3 minut odebrała i nadała wszystkie paczki.

Zadanie:

  • Zadanie jest proste. Opisz światopogląd i system wartości Tomka Berezowskiego bazując na jego publicznej wypowiedzi umieszczonej w maju na jego stronie na Fejsie.
  • Zadanie pomocnicze: opis preferencje wyborcze, czy jest to wyborca PiS czy PO?

Kategorie: _blog, lekcja, psychologia


Słowa kluczowe: charakter, system wartości


Komentarze: (1)

wojtek, June 9, 2023 11:23 Skomentuj komentarz


A jak to zadanie wykonał ChatGPT 4?

Wojtek:
Opisz światopogląd i system wartości Tomka Berezowskiego bazując na jego publicznej wypowiedzi umieszczonej w notatce na jego stronie na Fejsie.

ChatGPT:
Na podstawie wypowiedzi Tomka Berezowskiego zawartych w tekście, możemy wyciągnąć kilka wniosków dotyczących jego światopoglądu i systemu wartości. Oto kilka charakterystycznych cech:

Cierpliwość i tolerancja: Pomimo długiej kolejki w paczkomacie, Tomek wydaje się być stosunkowo spokojny i nie wykazuje zbytniej frustracji. Przyjmuje fakt, że inni ludzie mają swoje potrzeby i jest w stanie czekać.

Rodzinne wartości: W tekście wspomina o towarzystwie Karyny, Seby i ich dzieci - Anżeli i Dżordża. Chociaż sytuacja jest trudna, Karyna i Seba podejmują wysiłek, aby zająć się swoimi dziećmi, nawet jeśli to powoduje pewne zamieszanie.

Wyrozumiałość: W momencie, gdy małoletni Dżordż nie był w stanie wprowadzić poprawnego numeru, Karyna próbowała być wyrozumiała i pozwoliła mu spróbować. Pokazuje to, że Tomek i jego rodzina są otwarci na naukę i dają innym szansę.

Koncentracja na własnych potrzebach: Chociaż Karyna jest świadoma, że inni ludzie czekają w kolejce, nie zgadza się na propozycję, aby inni odebrali swoje paczki podczas nieobecności Seby. Wydaje się, że dla niej ważne jest, aby być pierwszymi i chronić swoje interesy.

Reakcje na konflikt: Gdy Seba interweniuje i zapytuje, czy ktoś ma jakieś zastrzeżenia, ludzie w kolejce cicho zostają. Wydaje się, że mają respekt przed nim ze względu na jego wygląd i postawę.

Podsumowując, światopogląd Tomka Berezowskiego, jak wynika z wypowiedzi w tekście, obejmuje cierpliwość, tolerancję, wartości rodzinne, wyrozumiałość, ale także pewną koncentrację na własnych potrzebach i konfrontację w przypadku konfliktu.

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.