31 października 2003 (piątek), 23:58:58

Wycieczka (#3 - spacer po Chorzowie)

Chorzów, ulica Wolności. Spacerując liczę bankomaty:
- EuroNet
- BPH (na Jagiellońskiej)
- InvestBank (na Jagiellońskiej)
- Citi (*2)
- PKO (*2 ale odległe od siebie o 30m, Żeromskiego)
- KredytBank
- Lucas (bankomat EuroNetu)
- Milenium
- PeKaO S.A. (mały oddział)
- Eurobank
- BSK (smok w przedwojennym drapaczu chmur - 11p)
- GBG (na Zjednoczenia)
- EuroNet (po raz drugi, nie licząc tego w LucasBanku)
- WBK

1) Jak to jest możliwe, że na długości 700m ulicy Wolności nagromadziło się aż 16 bankomatów? Bardzo to ciekawe.

2) Policzyłem i zapamiętałem aby przetestować swoją pamięć. Zainteresowało mnie, czy jestem jeszcze wstanie taką informacje (liczbę, nazwy banków, kolejność, lokalizacje) przenieść w swoim mózgu nie tracąc niczego. Nie jestem pewien tego testu do końca, bo coś mi się wydaje, że koło PKO był jeszcze jeden BSK w jakimś sklepie.
BSK w sklepie? Niemożliwe!

3) Tyle tych bankomatów, że warto wspomnieć iż pewnie niedługo, zgodnie z Apikalipsą 13.17 będą one obsługiwać tylko niektórych. Maranatha.

Kategorie: osobiste, _blog


Słowa kluczowe: bankomat, Chorzów, spacer


Komentarze: (2)

mary, November 1, 2003 18:58 Skomentuj komentarz


ojojo :)) tez Ci sie chciało liczyc ;)

anonim, March 3, 2010 16:22 Skomentuj komentarz


Z bankomatów Cash4You wypłacimy maksymalnie 400 zł
bed
2010-03-03, ostatnia aktualizacja 2010-03-03 13:53

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7621594,Z_bankomatow_Cash4You_wyplacimy_maksymalnie_400_zl.html

To reakcja na obniżenie przez MasterCard tzw. stawki interchange wypłacanej właścicielowi bankomatu od każdej transakcji. Właściciele innych sieci na razie czekają.

Od 1 kwietnia stawka interchange oferowana przez MasterCard spadnie z 3,5 zł do 1,2-1,9 zł w zależności od rodzaju karty, jaką dokonano transakcji. Właściciel sieci bankomatów Cahs4You - firma DieBold - szacuje, że decyzja MasterCard wpłynie na zmniejszenie przychodów firmy o 60 proc. Dlatego musi szukać oszczędności.

DieBold postanowiła zmniejszyć koszty transportu gotówki, co wiąże się z koniecznością wprowadzenia limitu wypłaty gotówki, który będzie wynosić 400 zł. - Limit wypłat wprowadzony został już w niektórych bankomatach naszej sieci. We wszystkich obowiązywać będzie od kwietnia - mówi Rafał Plutecki, kierownik rozwoju sieci w Cash4You.

Bezpieczna lokata 5 - 7%
Zarabiaj od 5% do 7%. Wypłacaj bez utraty odsetek
www.kredytbank.pl
Weź pożyczkę za 1zł
Jak otrzymać tanią pożyczkę w Kokos.pl?
www.Kokos.pl
Deweloper Warszawa
Oferty mieszkań z ogródkami. Od 30m2 do 130m2. Dobra oferta!
OsiedleTulipany.pl
Gazeta Biznes
Zaskoczenia polityką MasterCard nie kryją inni operatorzy.

- Decyzja o drastycznym obniżeniu stawek interchange fee spowoduje daleko idące konsekwencje nie tylko dla właścicieli bankomatów - zarówno sieci niezależnych, jak i banków posiadających własne sieci bankomatów - ale także dla całej branży i samych użytkowników bankomatów. Tak drastyczne zmniejszanie przychodów właścicieli bankomatów i, co za tym idzie, obniżenie rentowności sieci najprawdopodobniej będzie skutkowało ograniczeniem liczby oraz dostępności bankomatów w Polsce - mówi Zuzanna Smolarek-Wójcik, marketing manager w firmie Euronet.

Właściciel sieci Euronet nie zdradza, w jaki sposób chce utrzymać rentowność urządzeń.

- Doskonale rozumiemy decyzję firmy Cash4You. Euronet przygląda się rozwojowi sytuacji i rozważa różne możliwości podjęcia dalszych działań - dodaje Smolarek-Wójcik.
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.