9 listopada 2003 (niedziela), 01:17:17

Spóźnione wiadomosci z frontu i frontu pracy

Wiadomość #1

Polski żołnierz nie żyje
Polski żołnierz został śmiertelnie raniony w szyję podczas ataku irackich bojówkarzy na polski konwój wojskowy. Zmarł po półtoragodzinnej reanimacji w szpitalu polowym w Karbali. (...)
GW, tobi, Mariusz Zawadzki, 06-11-2003


Komentarz:
Ciekawi mnie to, czy rząd miał wcześniej przygotowany scenariusz na wypadek śmierci pierwszego polskiego żołnierza. Jak znam życie i politykę to tak. Po prostu do MON przyszła wiadomość, rzecznicy otworzyli przygotowane wcześniej teksty wystąpień, przeczytali imię i nazwisko i rangę i opracowali komunikat. Sekretarze wpisali odpowiednie czynności w kalendarze prezydenta, premiera i niektórych ministrów i okazało się, że na taką ewentualność rząd jest przygotowany.

A sprawa jest ważna. W końcu należy to przedstawić tak, aby w narodzie pojawił się duch bohaterstwa, poświęcenia (za waszą i naszą wolność) aby Polacy byli gotowi na dalsze ofiary dla sprawy. Mało tego, należy przedstawić to tak, aby nie pojawił się żaden pomysł zalatujący pacyfizmem albo zadający pytania: co robią nasi w Iraku?

Dziś, te kilka dni po można powiedzieć, że rząd się spisał - efekt osiągnięty! Sukces! Tylko (jak zwykle) Lepper się wyłamał i zrobił tak, że śmierdzi (patrz wiadomość 3).


Wiadomość #2

Katastrofa w kopalni Sośnica: jedna osoba nie żyje, osiem rannych
W kopalni Sośnica zapalił się w poniedziałek metan. Jedna osoba nie żyje, osiem jest rannych. Do tragedii doszło w południe 950 m pod ziemią. (...)
GW dodatek Katowicki, Piotr Purzyński, Sławomir Starzyński 07-11-2003


Komentarz:
Górnicy są dziś nie modni dlatego o wypadku (dość poważny) tak na poważnie to napisali tylko w dodatku do katowickiej GW. Zupełnie inaczej to wyglądało w czasach tow. Gierka. Wtedy były inne priorytety polityki, bo Polska była na 6 miejscu w produkcji węgla na świecie. Jeżeli dobrze pamiętam to ponad 200mln ton!


Wiadomość #3

Lepper: prezydent i premier winni śmierci mjr. Kupczyka
Andrzej Lepper, przewodniczący Samoobrony, odpowiedzialnością za śmierć majora Hieronima Kupczyka w Iraku obciążył w piątek prezydenta, premiera i opozycję, która popierała wysłanie polskich wojsk do tego kraju.
PAP 07-11-2003


Komentarz:
Wstydu facet nie ma aby robić z tragedii politykę. A może on robi tylko z polityki swoją politykę?


Konkluzja
Kiedyś napisałem coś o politykach i Iraku. Notatka: Prawda w wydaniu wielkich polityków (28-06-2003). Myślę, że czas to przypomnieć ze względu na szczerość w odpowiedzi na pytanie: co robią nasi w Iraku i czy czasem ten górnik, nie robił dla Polski lepszej roboty - lepszej bo mniej zakłamanej przez polityków.

Kategorie: obserwator, _blog


Słowa kluczowe: Lepper, samoobrona, polityka, Wojna w Iraku


Komentarze: (3)

krisper, November 10, 2003 15:47 Skomentuj komentarz


Dla mnie ten górnik jest bohaterem...Dla niego szacunek i ukłon głowy.

doria, November 9, 2003 20:35 Skomentuj komentarz


ja staram się separować od polityki,ale oczywiście nie zawsze jest to możliwe

wings, November 9, 2003 17:46 Skomentuj komentarz


śmierci człowieka nie można dzielić na mniej lub bardziej ważną...ale to moje zdanie...
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.