19 lipca 2004 (poniedziałek), 21:16:16

Inteligencja (z cyklu: zabawa w słowa)

Wg. Mirka G.:

Inteligencja to zdolność do rozwiązywania problemów.

Definicja wydaje się być prosta.

Inteligentni są więc ludzie. Inteligentne są też zwierzęta, więcej - zwierzęta są w tych poszukiwaniach rozwiązań bardzo twórcze.

Ale w myśl tej definicji komputery inteligentne nie są, gdyż problemy rozwiązują nie maszyny ale ludzie, który je tworzą a potem programują. Tak więc inteligencja jest u programisty tworzącemu algorytm, który potem komputer (zwany kiedyś mózgiem elektronowym lub sztuczną inteligencją) poprzez szybkie przetwarzanie realizuje poszukując rozwiązania problemu. Niektórzy wierzą, że komputery kiedyś będą na tyle szybko liczyć (po mojemu mieszać w swoich pamięciach), że będą już inteligentne - ale ja w to nie wierzę. Maszyna zawsze będzie tylko maszyną.


Kategorie: zabawa w słowa, _blog


Słowa kluczowe: inteligencja, problemy, rozwiązania, rozwiązywanie, twórczość, kreatywność


Komentarze: (1)

Wojtek, July 28, 2004 22:47 Skomentuj komentarz


Maszyna będzie maszyną...
Ale co jest maszyną ?
Czy będzie maszyną komputer złożony z komórek neuronowych połączonych z częściami mechanicznymi(a takie proste połączenia już dziś się tworzy eksperymentalnie)
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.