21 lipca 2004 (środa), 16:48:48

Link4 (moja prywatna kryptoreklama)

No więc wygląda na to, że jestem zadowolony. Nie z tego, że pieniądze w zamian za polisę wzięli bo to potrafi zrobić każda ubezpieczalnia ale że wypłacili po tym jak jakaś pani wjechała mi w tył zaparkowanego na ulicy samochodu, po czym oddaliła się w nieznanym kierunku. Panią zauważa kobieta zbierająca opłaty więc namierzenie sprawcy przez policje nie było problemem Mimo, że sprawca przyznał się do winy (nie zauważyła, bo spieszyła się po dziecko z przedszkola) nie chciało mi się walczyć z OC w PZU tej pani i wybrałem ścieżkę przetestowania mojego AC w Link4.

Jak na razie test wypadł super. Zadzwonił rzeczoznawca, podjechał kiedy chciałem, gdzie chciałem, pooglądał, popukał, postukał, polukał a za pomocą aparatu do mierzenia grubości lakieru przypomniał mi historię mojego samochodu, (tzn. wszystkie moje stłuczki i malowania), na koniec coś oświadczyłem i coś podpisałem a właśnie teraz pojawiły się pieniądze na koncie. Jak warsztat wyśle do nich fakturę to jeszcze VAT dopłacą.

Jest pięknie, ale z drugiej strony tak sobie myślę: jak łatwo uruchomić taką firmę ubezpieczeniową. Lekka, szybka, przyjemna, nowoczesna a przy tym może być tania, bo przecież koszty w porównaniu z PZU muszą mieć minimalne:

- agenci działają przez call center - a więc znaczna redukcja kosztów;

- żadnych budynków, biurowców, administracji, remontów, historii, zaszłości;

- rzeczoznawcy działający na zlecenie, a więc zero biur - wystarczy żeby rzeczoznawca miał komórkę, faksa i dostęp do netu.

- marketing i PR zlecone na zewnątrz;

- inżynieria finansowa prościutka, wszak przepływy są przewidywalne;

- wewnętrzny kontroling;

Razem - genialne. PZU naprawdę mogło by mieć kłopoty gdyby nie upadłość Westy, numery z niewypłacalnością różnych Gryfów itp. siła tradycji a właściwie siła przywiązania Polaków do czegoś takiego jak PZU i PKO.

No dobra - koniec tej kryptoreklamy.


Kategorie: , _blog


Słowa kluczowe: Link4, ubezpieczenia


Komentarze: (4)

wings, July 22, 2004 17:14 Skomentuj komentarz


a ja właśnie jakos nie potrafię zaufać... powiadasz, że wszystko zostało załatwione sprawnie i bez problemów... hm... muszę to przemyśleć !!!

pepegi, July 22, 2004 11:40 Skomentuj komentarz


nawet nie "krypto" ;-) swoją drogą, dużo jeszcze jest ludzi, którzy mają zakodowane że kapitalizm kapitalizmem, ale tak właściwie to jest jedno państwo, w nim jedna prawdziwa telekomunikacja, bank, ubezpieczyciel, a ta reszta to pewno jakieś naciągactwo...

wojtus, July 31, 2008 17:13 Skomentuj komentarz


Pewnie tam pracujesz i urządzasz takie jazdy!Ja zrezygnowałem z umowy z Link cztery lata temu i dwa razy straszyli mnie sądem,bo nie mogli odnależdż wypowiedzenia umowy!!!Trochę przepychanek i pisemko się odnalazło!GRATULUJĘ!Ubezpieczajcie się w Link4,jeśli chcecie mieć stan przedzawałowy...

w34, August 1, 2008 14:01 Skomentuj komentarz


No tak - pisząc coś pozytywnego o link4 mam problem z wiarygodnością... pewnie tam pracuje :-)
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.