15 lutego 2005 (wtorek), 12:10:10

Osoba kontra zasady.

Dziś przeczytałem:

U Boga nie ma gotowych formuł. Kropka. Zatem nie ma formuł dla człowieka, który za Nim idzie. Bóg jest Osobą, a nie doktryną. On nie działa jak system - nawet system teologiczny - ale z całą oryginalnością prawdziwie wolnej żywej Osoby.  (...)

Obsesja na punkcie zasad we współczesnym chrześcijaństwie polega na tym, że z jej powodu ginie jakakolwiek prawdziwa rozmowa z Bogiem. Znajdź zasadę, zastosuj zasadę - do czego potrzebny ci Bóg? Oswald Chambers ostrzega nas: "Nigdy nie rób z własnego doświadczenia zasady; pozwól, aby Bóg był oryginalny wobec innych ludzi, tak jak jest oryginalny wobec ciebie".

John Eldredge, "Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy" (ang. "Wild at Heart")

Alina - dziękuję za Twoją pracę.


Kategorie: życie duchowe, _blog


Słowa kluczowe: Dzikie serce, John Eldredge


Komentarze: (2)

neno, February 16, 2005 08:23 Skomentuj komentarz


przeznaczenie
:P

wiwern, February 15, 2005 12:20 Skomentuj komentarz


Ja też to dziś przeczytałem.
Zbieg okoliczności?
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.