W:2 P:2
11 marca 2005 (piątek), 11:29:29

BS i P&L za 2004

Publikuję tu pewne dane:

Komentarz:

#1. Niektóre liczby są piękne a ich piękno uspokaja. Odtworzenie kapitału własnego jest zawsze uspokajające.

#2. Ciekawe dlaczego z pozycji D zniknęło słówko "bierne". Ot, taka ciekawostka. A po co w ogóle tu te rozliczenia? Nawet nie wiadomo jak to nazwać po angielsku.

Komentarza c.d.:

#3. Po dwóch latach ostrego inwestowania fajnie jest wyjść na prostą.

#4. Jak to dobrze, że jeszcze nie trzeba płacić podatków.

#5. Szkoda, że gdzieś się zapodział arkusz CF.

Cytat dla zarządu:

Teraz wy, którzy mówicie: Dziś albo jutro udamy się do tego oto miasta i spędzimy tam rok, będziemy uprawiać handel i osiągniemy zyski, wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika.

Zamiast tego powinniście mówić: Jeżeli Pan zechce, i będziemy żyli, zrobimy to lub owo.

(z listu apostoła Jakuba, z rozdziału 4, werset 13 i następne)

Obserwacja:

Jeżeli Pan da. Jeżeli będziemy żyli. Jeżeli Pan zechce. Lepiej przyjąć, że najważniejsza jest wola Pana, a moja wola zawsze niech pozostanie na drugim miejscu. Ale zyski to fajna rzecz.

Modlitwa:

Panie Boże - czy zechcesz bym żył? Czy dasz mi osiągać zyski? Nie, żeby mi specjalnie zależało, bo już dość sporo mi dałeś i wielce Ci jestem wdzięczny. Ale tak z ciekawości pytam.

Panie - niech Twoja chwała się tu na ziemi objawia!

Amen!

 

 

 


Kategorie: tkp, zawodowe, _blog


Słowa kluczowe: Bilans, rachunek zysków, tkp


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.