30 listopada 2005 (środa), 08:44:44

Szokujące podobieństwo Rydzyka i Michnika

Wizyta ojca Rydzyka w hotelu sejmowym uwydatnia bardzo silne podobieństwo tego człowieka do tak przez niego nielubianego, polskojęzycznego Adama Michnika. Otóż ojciec Rydzyk jako szef wpływowych mediów też robi w tym kraju politykę. Ale robienie polityki przez media to manipulacja, zaś ta opiera się na kłamstwie.

Jako wierny słuchacz Radia Maryja wiem, że w dziedzinie manipulacji ojciec Rydzyk nie musi się specjalnie starać - jego grupa docelowa zmaniupować daje się łatwo. Michnik musi to robić dużo bardzie subtelnie.Zabawa w słowa:

Manipulacja to oddziaływanie na osobę, poprzez przedstawienie opisu rzeczywistości w taki sposób aby osoba manipulowana podjęła decyzję zgodną z wolą osoby manipulującej a niekoniecznie zgodną z własnymi wartościami.

Prawda to opis rzeczywistości

(inspiracja: dzisiejsza Rzepa i opis zamiarów LPR dotyczących dziennikarzy w sejmie)

Kategorie: , _blog


Słowa kluczowe:


Komentarze: (1)

GibU, December 13, 2005 08:53 Skomentuj komentarz


Różnica jest jeszcze w dynamice:
Prawda jest statyczna - opis.
Mapnipulacja to działanie.
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.