3 stycznia 2006 (wtorek), 23:02:02
Instytut Rór Rzeczywistych i Czasu Rórowego
Historia:
Instytut istniał w latach 1984-86. Pracowało z nim trzech profesorów niezwyczajnych i dwóch adiunktów. Większość prac powstała w kwaterze głównej instytutu mieszczącej się w roku 1884 w pokoju 117 DS "Ondraszek". W roku 1985 i w latach następnych Instytut działał na IV piętrze tego akademika. Do dziś znajduje się tam trzyosobowe, czterolinowe wahadło fizyczne wykorzystywane w pracach badawczych, szczególnie w pracach nad projektem "Kontrolowany wyciek krwi przy uderzeniu w kaloryfer".Prace instytutu:
Twierdzenia o całkowaniu i sumowaniu w przestrzeniach rórowych
Twierdzenie:
W przestrzeniach rórowych wynikiem dowolnego całkowania jest 17.
Twierdzenie:
W przestrzeniach rórowych wynikiem dowolnego sumowania jest 15.
Pojecie całki po drucie kolczastym i całki po jezu
Całka po drucie kolczastym, jest relatywistycznym odpowiednikiem całki Reamana I rodzaju po krzywej
Całka po jeżu to całka Reamanowska II rodzaju po płaszczyźnie zamkniętej (bo jeż się zezłościł).
Twierdzenie o funkcjach pięknych
Twierdzenie:
Funkcje nie musza być ciągle aby byly piękne.
Działalność wydawnicza:
W historii instytutu wydane zostały wykłady Analizy Matematycznej, Równań Różniczkowych i Algebry doc. Walichiewicza. Spisane wykłady zostały wydane w nakładzie 200 szt. bez zgody autora. Zyski ze sprzedaży przeznaczone były na działalność naukowa Instytutu.
Osobliwości IVp DS "Ondraszek" w latach 1983-1990
- Huśtawka, czyli trzyosobowe, czterolinowe wahadło fizyczne wykorzystywane w pracach badawczych, szczególnie w pracach nad projektem "Kontrolowany wyciek krwi przy uderzeniu w kaloryfer".
- Podpis doc. Walichiewicza pod oceną 5+ wykonany czerwoną farbą na drzwiach pokoju 426, w nagrodę za wyśpiewanie w trakcie beanaliów (chyba 1984) dowodu o funkcji polimorficznej.
- Klucz do wyjścia na balkon, który to balkon (bo to były czasy komuny) musiał być z definicji zamknięty.
- Koło naukowe elektroników w p.432 - nie mylić z Hotelem Robotniczym pracowników Alma Serwis, bo ten hotel znajdował się w p.428
- Komputer KomPAN w pokoju cichej nauki (też p428 ale do 22.oo, potem hotel), czyli 16 bitowy niby PeCet produkcji Mera-Ster, z niby DOSem 2.0 i czasami działającymi dyskietkami.
- Całkiem niezłych rozmiarów kopia obrazu umieszczonego na płycie The Wall grupy Pink Floyd w pokoju 421 (produkcja Gośki T. zanim w pokoju tym zamieszkała jej siostra Kaśka T.)
- Róry do badań nad przestrzeniami rórowymi w pokojach 418, 727 i 429.
- Nieciągłość numeracji liniowej pokoi spowodowana silną ingerencją przestrzeni rórowej w przestrzeń rzeczywistą. Pomiędzy pokojami 426 i 429 znajdował się pokój 747, którego brakowało w budynku wydziału AEI miejscowej politechniki.