3 stycznia 2006 (wtorek), 23:02:02

Instytut Rór Rzeczywistych i Czasu Rórowego

Historia:

Instytut istniał w latach 1984-86. Pracowało z nim trzech profesorów niezwyczajnych i dwóch adiunktów. Większość prac powstała w kwaterze głównej instytutu mieszczącej się w roku 1884 w pokoju 117 DS "Ondraszek". W roku 1985 i w latach następnych Instytut działał na IV piętrze tego akademika. Do dziś znajduje się tam trzyosobowe, czterolinowe wahadło fizyczne wykorzystywane w pracach badawczych, szczególnie w pracach nad projektem "Kontrolowany wyciek krwi przy uderzeniu w kaloryfer".

Prace instytutu:

Twierdzenia o całkowaniu i sumowaniu w przestrzeniach rórowych

Twierdzenie:
W przestrzeniach rórowych wynikiem dowolnego całkowania jest 17.

Twierdzenie:
W przestrzeniach rórowych wynikiem dowolnego sumowania jest 15.

Pojecie całki po drucie kolczastym i całki po jezu

Całka po drucie kolczastym, jest relatywistycznym odpowiednikiem całki Reamana I rodzaju po krzywej

Całka po jeżu to całka Reamanowska II rodzaju po płaszczyźnie zamkniętej (bo jeż się zezłościł).

Twierdzenie o funkcjach pięknych

Twierdzenie:
Funkcje nie musza być ciągle aby byly piękne.

Działalność wydawnicza:

W historii instytutu wydane zostały wykłady Analizy Matematycznej, Równań Różniczkowych i Algebry doc. Walichiewicza. Spisane wykłady zostały wydane w nakładzie 200 szt. bez zgody autora. Zyski ze sprzedaży przeznaczone były na działalność naukowa Instytutu.

Osobliwości IVp DS "Ondraszek" w latach 1983-1990

  1. Huśtawka, czyli trzyosobowe, czterolinowe wahadło fizyczne wykorzystywane w pracach badawczych, szczególnie w pracach nad projektem "Kontrolowany wyciek krwi przy uderzeniu w kaloryfer".
  2. Podpis doc. Walichiewicza pod oceną 5+ wykonany czerwoną farbą na drzwiach pokoju 426, w nagrodę za wyśpiewanie w trakcie beanaliów (chyba 1984) dowodu o funkcji polimorficznej.
  3. Klucz do wyjścia na balkon, który to balkon (bo to były czasy komuny) musiał być z definicji zamknięty.
  4. Koło naukowe elektroników w p.432 - nie mylić z Hotelem Robotniczym pracowników Alma Serwis, bo ten hotel znajdował się w p.428
  5. Komputer KomPAN w pokoju cichej nauki (też p428 ale do 22.oo, potem hotel), czyli 16 bitowy niby PeCet produkcji Mera-Ster, z niby DOSem 2.0 i czasami działającymi dyskietkami.
  6. Całkiem niezłych rozmiarów kopia obrazu umieszczonego na płycie The Wall grupy Pink Floyd w pokoju 421 (produkcja Gośki T. zanim w pokoju tym zamieszkała jej siostra Kaśka T.)
  7. Róry do badań nad przestrzeniami rórowymi w pokojach 418, 727 i 429.
  8. Nieciągłość numeracji liniowej pokoi spowodowana silną ingerencją przestrzeni rórowej w przestrzeń rzeczywistą. Pomiędzy pokojami 426 i 429 znajdował się pokój 747, którego brakowało w budynku wydziału AEI miejscowej politechniki.

Kategorie: osobiste, głupoty, _blog


Słowa kluczowe: róra, DS Ondraszej, Politechnika Śląska, Politechnika Gliwicka, doc. Walichiewicz


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.