2 lutego 2006 (czwartek), 20:24:24

Potężny Microsoft'a inwestuje w Polsce

W Wiadomościach TVP powiedzieli, że "do końca roku zatrudnią 40 osób" i wydawało mi się dziwne więc sprawdziłem w Gazecie, w której brzmi to tak:

Gates w Polsce ogłosił inwestycję Microsoftu

Gazeta Wyborcza za PAP, IAR 02-02-2006

Microsoft Corporation uruchomi w Warszawie Centrum Rozwoju Oprogramowania. Będzie to trzecie takie centrum na świecie, po ośrodkach w Niemczech i Wielkiej Brytanii - poinformował w czwartek na konferencji prasowej założyciel Microsoft Corporation i prezes rady nadzorczej Bill Gates.

W firmie na początku pracować będzie około 40 osób. Rekrutacja zostanie przeprowadzona wyłącznie w Polsce. Bill Gates mówi, że nowe centrum będzie się zajmowało pracami nad oprogramowaniem, rozwijaniem nowych aplikacji, a także szkoleniami. Budowa centrum ruszy jeszcze w tym roku.

O tę inwestycję rywalizowała z Polską Rumunia. Minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn powiedział, że Amerykanie wybrali nasz kraj ze względu na tradycje i osiągnięcia polskich naukowców. Polscy studenci informatyki i matematyki od kilku lat wygrywają w konkursach organizowanych przez Microsoft, są także dobrze postrzegani na międzynarodowych rynkach pracy.

Amerykanie nie zdradzili, ile będzie kosztowało uruchomienie centrum. Bill Gates powiedział także, że chce w Polsce otworzyć dodatkowe centra dydaktyczno- szkoleniowe i dzięki stypendiom wspierać rozwój polskiej nauki oraz wyrównywać szanse młodzieży wiejskiej.

Wbrew zapowiedziom Bill Gates nie spotkał się z prezydentem Lechem Kaczyńskim. W imieniu głowy państwa szefa Microsoftu przyjął Andrzej Urbański.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że sam BG fatygował by się do jakiegoś kraju na końcu świata aby odpalić coś, co zatrudnia 40 fachowców. Przecież polski oddział M$ jest dużo większy, więc albo tu jest jakieś fatalne przekłamanie albo ktoś z PR jutro wyleci za źle zredagowaną informacje dla mediów.


Kategorie: obserwator, _blog


Słowa kluczowe: informatyka, Bill Gates, Microsoft, inwestycje


Komentarze: (1)

anonim, February 3, 2006 13:55 Skomentuj komentarz


Cóż, widać jesteś niewierzący, jeśli nie wierzysz w wielkoduszność Billa G. On zmniejsza bezrobocie wśród informatyków w Warszawie!
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.