12 lutego 2006 (niedziela), 13:01:01

O przebaczaniu

 1. w opracowaniu "Podstawy rozwiązywania konfliktów międzyludzkich wg. Biblii" autorstwa dr Dawida De'Witt a tłumaczonym właśnie przez Alka znalazłem takie stwierdzenie
  Przebaczenie jest aktem pogwałcenia sprawiedliwości (oko za oko) przez przyjęcie bolesnych konsekwencji czyjegoś działania.
  Jest ciekawe więc je wynotowuje tak jak leci.

  Dla przypomnienia: sprawiedliwość to konsekwentne stosowanie prawa.

 2. A potem znalazłem jeszcze jedno
  Jeśli szukamy sprawiedliwości, odwetu, chowamy gorycz, lub podtrzymujemy nienawiść - znaczy, że nie przebaczylism
  i to też jest ciekawe. A ciekawe to jest również dlatego, że właśnie słuchałem piosenki Kaczmarskiego "Kanapka z człowiekiem", która to kończy się takim stwierdzeniem: "Masło świetne, chleb wspaniały, człowiek z lekka był zgorzkniały".

  Modlitwa: "Panie, Ty przebaczyłeś. Napisane jest, że grzechów moich nie pamiętasz, ale ja pamiętam zachowania innych względem mnie. Pomóż mi wykasować z pamięci emocje czyli przebaczać naprawdę po to aby na nowo tworzyć właściwe relacje oparte na miłości.

 3. Jak się baterie w iPAQu naładują to poczytam dalej a jak opracowanie będzie gotowe to pewnie je tu zamieszczę w całości.

Kategorie: , _blog


Słowa kluczowe: sprawiedliwość, przebaczenie


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.