13 września 2006 (środa), 07:51:51

O subiektywnym odczuciu prawdy o sobie

Ze wszystkich prawd jakoś najbardziej nie lubię prawdy o sobie. Nie lubię stawać przed lustrem własnego sumienia, bo to co widzę nie jest moralnym pięknem. Nie lubię jak Bóg posyła do mnie proroków w sposób jaki postał Natana do Dawida.

Prawda o mnie jest jakaś nieprzyjemna - może dlatego, że jest to prawda prawdziwa. Znajomość samego siebie sprawia, że łatwiej stanąć mi w gronie potępianych, niż potępiających choć hipokryzja zachęca by czasem rzucić kamień potępienia.

Ot, taki dziwny jestem i już widzę jak banda Freudów z radością się na mnie po takich wynurzeniach.


* * * * * * * * *
 

Mija właśnie rok od tego dnia więc mogę już zrobić redakcję tekstu dopisując ogonki do pisanych w pośpiechu polskich literek.


* * * * * * * * *
 

Przy porannym myciu garów jeszcze coś wymyśliłem, ale pewnie nie było to tak istotne aby dało się donieść do biurka. Ale ług sodowy w spraju (wygląda zupełnie jak bita śmietana) to świetny pomysł - przypalone gary po prostu błyszczą. Czego to ludzie nie wymyśla?


Kategorie: osobiste, _blog


Komentarze: (2)

krisper, September 13, 2006 09:52 Skomentuj komentarz


to już rok przeleciał od naszego ostatniego spotkania. ale numer. coraz szybciej to cholerstwo biega, a ja coraz wolniej :-)
a może tak powtórkę z rozrywki?

PT, September 13, 2006 16:25 Skomentuj komentarz


Wojtku, znając Ciebie... znając Twe podejście do życia, do Boga - to po przeczytaniu tych słów martwię się o siebie - bo bardzo, ale to bardzo daleko mi do Boga.

Obserwując życie nasuwa mi się myśl:

Jak to dobrze, że wszyscy umrzemy zostawiając to, co ziemskie na ziemi.
Jak to źle, że umierając będę daleko od Boga.
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.