Samoobrona bis

A w polityce dzieje się, oj się dzieje. Tam chamstwo i warcholstwo a tu zbierają się święci bojownicy aby mnie obronić. Oto wiadomość:

Powstał klub byłych posłów Samoobrony

gazeta.pl, kid, PAP, jg 2006-09-22

Były poseł Samoobrony Jan Bestry poinformował w piątek dziennikarzy, że utworzony został nowy klub parlamentarny Ruch Ludowo-Narodowy złożony z 15 posłów. Klub utworzyli b. posłowie Samoobrony oraz posłowie z Narodowego Koła Parlamentarnego.

Bestry zapowiedział, że klub od przyszłego tygodnia rozpocznie rozmowy o koalicji. "Nie zgadzamy się na to, aby to Andrzej Lepper wraz z liberałami zawiązywał koalicję" - powiedział.

Bestry powiedział, że Ruch Ludowo-Narodowy chce współtworzyć koalicję rządową i w przyszłym tygodniu rozpocznie rozmowy z PiS na ten temat.

Zygmunt Wrzodak tłumaczył, że posłowie zrzeszeni w Ruchu Ludowo-Narodowym chcą ratować obecną koalicją, gdyż obawiają się, że skutkiem przyspieszonych wyborów będą rządy koalicji PO i SLD. "Chcemy zapobiec rozkradaniu Polski i bronić naszych narodowych interesów" - mówi poseł Wrzodak.

W skład klubu weszli byli posłowie "Samoobrony": Jan Bestry, Halina Molka, Józef Pilarz, Tadeusz Dębicki, Józef Cepil, Bernard Ptak i Andrzej Ruciński; posłowie Narodowego Koła Parlamentarnego: Anna Sobecka, Gabriela Masłowska, Zygmunt Wrzodak, Marian Daszyk i Bogusław Kowalski oraz niezrzeszeni: Krzysztof Szyga, Piotr Misztal i Ryszard Kaczyńki.

Już widzę jak poseł Piotr Misztal chce zapobiec "rozkradaniu Polski"; ale zgadzam się, że będzie on "bronić swoich narodowych interesów".


Kategorie: obserwator, _blog


Słowa kluczowe: samoobrona, Wrzodak, Misztal, Lepper


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.