11 sierpnia 2008 (poniedziałek), 20:27:27

Planowanie strategiczne po Polsku

W Polsce rozwój gospodarczy ciągle ciągnięty jest przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Czy to dobrze czy źle? Nie wiem i nie mnie oceniać. Do tego ludzie prowadzący te przedsiębiorstwa nie mając wiedzy i doświadczeń w kapitalizmie, a dokładnie w procesach koncentracji kapitału (bo niby skąd po 45 latach komunizmu mieli by je mieć) nie planują strategicznie rozwoju tych biznesów koncentrując się na operacyjnym zysku (zwiększaniu zysku, redukcji kosztu) albo co gorsza na taktycznym "szybkim numerku".

Niestety, planowanie strategiczne wygląda często tak, jak to zapisał niejaki Mickiewicz w księdze szóstej "Pana Tadeusza".

Cytuje:

Szabel nam nie zabraknie,
szlachta na koń wsiędzie,
Ja z synowcem na czele,
i - jakoś to będzie!

Kategorie: biznes, _blog


Słowa kluczowe: planowanie, strategie, jakoś to będzie, geszefciarstwo


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.