20 czerwca 2008 (piątek), 18:08:08

Społeczeństwo dezinformacyjne

 1. Pan Solorz powiedział, że jeżeli dojdzie do liberalizacji rynku telewizyjnego to w jednym paśmie nie będziemy mieli tak jak teraz 7 telenowel ale 17. Ale czy to coś zmieni?
 2. A. zauważyła, że moja skrajnie negatywna ocena telenowel jako tylko i wyłącznie ogłupiacza jest mocno przesadzona. Ludzie na podstawie tych filmów uczą się żyć, dowiadują się o problemach innych ludzi, poznają rzeczywistość. Oczywiście uczą się tego czego producenci chcą aby się nauczyli, poznają problemy, z którymi chcą zapoznać ich scenarzyści, poznają rzeczywistość w sposób sponsorowanych przez sponsorów.

  Truizm? Niby tak ale warto czasem sobie to zapisać aby być świadomym.

 3. Ważny temat - społeczeństwo informacyjne. Ale co to jest? Rok temu musiałem sobie zdefiniować to pojęcie i aż się dziwię, ze tej definicji jeszcze tu nie zamieściłem. Naprawiam błąd.
  Definicja:
  Społeczeństwo informacyjne to społeczeństwo, dla którego istotnym towarem jest informacja. To społeczeństwo które zajmuje się wytwarzaniem, przetwarzaniem i konsumpcją informacji.
 4. Czasem myślę, i co gorsza czasem mówię, że:
        "budując światłowody tworzymy trwałą podstawę Społeczeństwa Informacyjnego".

  A gdyby zapisać to inaczej? Spróbuję tak:
        "budując światłowody tworzymy trwałą podstawę Społeczeństwa Dezinformacyjnego".

  I jak to wygląda? Czy czasem nie jest to bardziej prawdziwe?

 5. Hasło dla naszej Kablówki 3 Generacji: "Teraz sam możesz decydować kto i kiedy będzie cię okłamywał"!
 6. Telewizje walczą o widza. Tydzień temu, w niedziele musiałem wybierać pomiędzy "Podróż za jeden uśmiech" a "Wakacje z duchami". Teraz jeszcze mogę popatrzyć na "Przygody pana Samochodzika z templariuszami".

Kategorie: obserwator, osobiste, telewizja, _blog


Słowa kluczowe: społeczeństwo informacyjne, telewizja, polsat, telenowela


Komentarze: (2)

kalarepa, June 28, 2008 16:12 Skomentuj komentarz


Wydaje mi sie ze poprostu juz ludziom nie chce sie za bardzo wybierac co beda ogladac.. poprostu wlaczaja tv i czekaja zeby ich ktos zabawial.. jezeli tu ich ktos nie zabawi to poszukaja innego zabawiacza. Zawsze mozna sobie dac w szyje...
Skoro nikogo to nie obchodzi co oglada to nie rozumiem problemu...

Artur, July 5, 2008 14:48 Skomentuj komentarz


"Dzisiaj budujemy to z czym jutro będziemy walczyć"
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.