6 grudnia 2008 (sobota), 19:56:56

Clapping Music

Clapping Music, Steve Reich, 1972

Znalazłem i sobie to tu zachowuje. W sieci można wysłuchać a nawet zobaczyć co najmniej 4 wykonania tego dzieła. Najlepsze zagrane jest piłeczkami przez młodych berlińczyków, pewnie adeptów szkoły cyrkowej bo konserwatorium pewnie już nie wystarcza aby grać taką muzykę.

Go to YouTube!


A tu jedno z rewelacyjnych wykonań. To jest muzyka:


Kategorie: muzyka, muzyka współczesna, _blog


Słowa kluczowe: Clapping Music, Steve Reich, muzyka współczesna


Komentarze: (3)

kalarepa, December 14, 2008 01:01 Skomentuj komentarz


http://pl.youtube.com/watch?v=FcFyl8amoEE&feature=related

ok... obejrzalam... fajne, ale w samochodzie raczej bym tego nie sluchala... zaciekawila mnie postac "dyrygenta" jezeli to jest adekwatne slowo w tym przypadku... jaka jest jego rola?

w34, December 14, 2008 14:39 Skomentuj komentarz


Rola dyrygenta jest zawsze taka sama - dyrygent "gra" na orkiestrze, bo orkiestra to tylko zbiór instrumentów i muzyków obsługujących te instrumenty. Granie polega na tym, że dyrygent na próbach ustawia wszystko tak, aby w trakcie wykonania zagrało tak, jak on chce. W zasadzie dyrygent w trakcie wykonania jest już nie bardzo potrzebny i dlatego wydaje się, że nawet niepotrzebny. Stoi tyłem, coś tam macha, ale tak naprawdę przypominam wszystkim muzykom jak mają to zagrać bo to on gra i to jest jego interpretacja.

Tak więc nawet w minimalistycznej muzyce dyrygent jest najważniejszy.

anonim, December 25, 2008 15:50 Skomentuj komentarz


The whatever is possible in music is music.

Wszystko co w muzyce jest możliwe jest muzyką.

Szukajmy tego co możliwe!

Bogusław Shaeffer.
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.