25 lutego 2009 (środa), 09:17:17

Kto rządzi światem?

Jeszcze nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale pewne jest, że inżynierowie z Seattle podejmują już decyzję o tym, kiedy będą się przeładowywać setki milionów komputerów.

Ich decyzja - oczywiście, dla mojego dobra - dotknęła dziś rano mojego laptopa. Walcząc z przyciskiem "przeładuj później" udało mi się dokończyć czytania poczty przed zamknięciem wszystkich okienek. W biurze już nie poszło tak łatwo, bo wszystkie pootwierane wczoraj okna, pliki i zadania ekipa od Gatesa ładnie mi pozamykała nie pytając o zdanie.

Nie chce mi się tego oceniać, dyskutować o tym czy to dobrze, czy źle, czy bezpiecznie czy też wręcz przeciwnie - zwracam tylko uwagę, że tak jest i jest to pewien kolejny sygnał bo pierwszy zapisałem w notce Wygoda kontra suwerenność ponad 4 lata temu.


Kategorie: obserwator, _blog


Słowa kluczowe: microsoft, windows, rządy nad światem,


Komentarze: (1)

CTO, February 28, 2009 00:07 Skomentuj komentarz


... i dlatego chcę mieć ten serwer zza wschodniej granicy na Linuxie... chcę mieć kontrole nad nim, chcę wiedzieć co się tam dzieje...
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.