5 marca 2009 (czwartek), 10:10:10

Astrologia w szkole

Informacja:

MEN chce uczyć licealistów o lewitacji

gazeta.pl, Magdalena Warchala, 2009-03-05 09:45

Astrologia, różdżkarstwo i lewitacja to zagadnienia, które licealiści będą omawiać na lekcjach przyrody - przedmiocie, który zastąpi biologię, fizykę i chemię.

Ministerstwo Edukacji Narodowej uznało, że uczniom, którzy po pierwszej klasie ogólniaka wybiorą profil humanistyczny, wystarczy tylko ogólna wiedza ścisła. Prawa fizyki, wzory chemiczne i budowę DNA będą poznawać w czasie jednego przedmiotu - przyrody. Ale żeby ich wiedza o świecie była pełna, MEN sugeruje nauczycielom, by mówili na lekcjach także o zagadnieniach takich jak bioenergoterapia, żyły wodne i kreacjonizm. Te tematy zapisano w nowej podstawie programowej. - Czy to znaczy, że mam stawiać uczniom horoskopy, a na zajęciach praktycznych zamiast probówek używać szklanej kuli? - pyta z przekąsem Katarzyna Juras, nauczycielka fizyki z Sosnowca.

Marii Dłotko, chemiczce z dwudziestoletnim stażem, a zarazem wicedyrektorce katowickiego VIII LO im. Skłodowskiej-Curie, nie jest do śmiechu: - To trąci XIX wiekiem! Zamiast kształcić młodzież na wysokim poziomie, będziemy się bawić. Polska edukacja staje się swoją własną karykaturą - oburza się Dłotko.

Komentarz:

Nie wiem na ile to prawda a na ile kolejny dziennikarski temat "zamiast" ale odnotować warto, bo jest to jakiś znak czasu.


Kategorie: obserwator, _blog


Słowa kluczowe: szkola, astrologia, magia, horoskop


Komentarze: (2)

Gosia (emi_grise), March 6, 2009 15:40 Skomentuj komentarzKolejnym znakiem czasu może być też to, że....Ministerstwo Pracy zalegalizowało zawód wróżbity, astrologa i radiestety...
->>link do artykułu z Wyborczej:
http://wyborcza.pl/1,76842,6320309,Jestem_wrozbita_i_mam_na_to_papier.html,
Szkoda, że jeszcze tak niewielu wierzących ma wpływ na nasze resorty...

Od razu też warto zauważyć, jaką popularnością cieszą się homeopaci...Okultyzm w przebraniu new age szerzy się na całego, a ludzie ze świata patrzą i nie widzą, słuchają i nie słyszą...

jacek, June 3, 2009 10:11 Skomentuj komentarz


zainteresowała mnie Twoja uwaga...
powiedz proszę, jaki widzisz związek pomiędzy homeopatią a okultyzmem ?
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.