22 sierpnia 2009 (sobota), 22:31:31

Mistrzostwa w Berlinie

Mam w domu telewizje JAMBOX, duży i dobry telewizor Sharpa - a to sprawia, że jak nigdy wcześniej oglądam sobie sport, a dokładnie mistrzostwa w Berlinie. Oglądam i widzę ciekawe efekty:

- na TVP HD leci wersja międzynarodowa, z polskim komentarzem robionym z Warszawy. Obraz przepiękny, choć jak TVP robi rano powtórki to już jest nieco gorszy niż ten co leci na żywo. (Można by sprawdzić jakim strumieniem to leci, ale jak na moje oko to gdzieś pod 20Mb/s jak nic).

- na Eurosporcie leci wersja EuroSportowa (Europejska), z polskim komentarzem ale nie wiem czy komentatorzy siedzą na stadionie, czy też w studiu w Wawie. Wersja ta ma wiele wywiadów z zawodnikami najczęściej jednak z Niemcami lub Anglikami. Obraz taki sobie, po prostu SD. Komentarz redaktorów jest świetny gdyby nie dźwięk. Dźwięk jest fatalny, bo automat realizuje miksowanie fonii i gdy tylko redaktor zamilknie pojawia się głosny szum ze stadionu. Wstydzili by się - to płatny kanał a taka zła jakość fonii.

- na TVP Sport, z kopią czasem na TVP Info i czasem TVP 2 leci wersja polska (inna niż na TVP-HD), z innymi komentatorami chyba siedzącymi w Berlinie na stadionie, w każdym razie są wstawki z wywiadami z polskimi sportowcami i to jest fajne. Jakoś tego obrazu jest fatalna, do tego 16:9 robione poprzez czarne paski na górze i dole. Jak ktoś ma jednocześnie HD to żal na to patrzeć.

Ot, taka ciekawostka.


Kategorie: obserwator, telewizja, iptv, _blog


Słowa kluczowe: jambox, berlin, mistrzostwa, eurosport, tvp-hd, tvp


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.