11 grudnia 2009 (piątek), 18:04:04

Oferta na DVB-H dla operaratorów

Bardzo, bardzo ciekawy materiał. Publiczny, więc można o nim dyskutować.

Wygląda na to, że koledzy z Zamościa (tak się na nich mówi, ale tak naprawdę, to są z Warszawy, gdzie siedzi większość polskich finansów) przygotowali ofertę, na podstawie której ktoś może podpisać umowę, przynoszącą im 1,6mln * 12 miesięcy * 10 lat = 180 mln przychodu a po stronie operatora usługi 180 mln kosztów stałych. Do tego jeszcze w koszty operacyjne wejdzie ze 20 zł od abonenta miesięcznie jak nic (szacuje 1,30zł stałe + 80gr za każdy program + 58% od programów premium).

No cóż - przy takich parametrach po stronie sprzedaży nie trudno inwestować w infrastrukturę nadawczą. Ale pytanie, czy to się sprzeda pozostaje otwarte a ponieważ nabywcami mają być operatorzy GSM (na pewno nie kupią) i operatorzy MVNO (zobaczymy) to biznes przestaje być już taki pewny.

Bardzo, bardzo ciekawy materiał.

Paweł - thx!


Kategorie: zawodowe, iptv, _blog


Słowa kluczowe: dvb-h, info-tv-fm


Pliki


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.