28 września 2010 (wtorek), 10:31:31

O podatkach

Zassane z FaceBooka


Mariusz Busiło

i dlatego państwo powinno mieć jak najmniej kasy

7 godz. temu · Lubię to!Nie lubię ·


Wojciech Apel

I dlatego żądam natychmiastowego wprowadzenia VAT 15%!

... a potem zażądam podatku pogłównego, tak gdzieś z 1000zł rocznie na każdego dorosłego obywatela, bez podziału na płeć, statut materialny, poglądy i znajomości.

7 godz. temu · Lubię to!Nie lubię · Osób: 2Ładowanie... ·


Mariusz Busiło

jestem dwa razy za :)

6 godz. temu · Lubię to!Nie lubię ·


Alek Cesarz

Wojtek, a co zrobimy z tymi, którzy nie uzbierają 1000 zł rocznie? teraz ten obowiązek jest przerzucony "solidarnie" na bardziej zaradnych obywateli, ale jak zrobimy pogłówne to trzeba ich chyba będzie w Bałtyku potopić...

29 minut(y) temu · Lubię to!Nie lubię ·


Wojciech Apel

Alku - metody są dwie: solidarnie damy tym ludziom pracę aby za 1000zł odpracowali albo wsadzimy ich do więzienia.

Oczywiście można by umocnić rolę rodziny i zamiast 1000zł powiedzieć, że ma to być 2000 na małżeństwo (kobieta+mężczyzna, którzy oświadczyli społeczności, że żyją razem - wiem, wiem, stara definicja ale dobrze się sprawdza i katolicyzmie, i islamie i nawet w komunizmie). Tak! 2000 na małżeństwo niezależnie od liczby dzieci, a może nawet zniżka, kto ma dziecko to 100 mniej na każdego dzieciaka.

Do tego jeszcze zniżka na pełnoletnich, bo lepiej aby młody człowiek płacił mniej, bo musi mieć na rodzinę, na swój dom, liczy dajemy mu możliwość płacenia po 800zł rocznie do czasu aż się wzbogaci ale potem musi płacić po 1200, bo już jest bogaty.

O! I napisałem jak widziałbym system podatkowy.

Do tego jeszcze lokalny, gminny podatek "kominowe" płatne od powierzchni działki, albo domu.... - ale nie od wartości (katastrat) ale od zajętości zasobów w gminie. A tego podatku utrzymujemy tylko lokalną policje (szeryfa) a gminy niech sobie zrobią składkę i rzucą się na krajowe FBI.

Do tego jeszcze ubezpieczenia zdrowotne w komercyjnych firmach, ale zwracające tylko do wartości 90% kosztów leczenia, i z progiem, powyżej pewnej wartości usługi.

Do tego jeszcze bon szkoleniowy dla każdego dziecka finansowany przez gminę a możliwością dopłaty przez rodziców.

I jeszcze podatek na drogi, od samochodów, najlepiej płatny w paliwie, bo to jest jakby od kilometra.... tu jest kanał, bo ciężkie samochody bardziej niszczą..... ale to się da wymyślić.

I ZERO VATu.

*******

Ufff. Napisałem mój program wyborczy.

W.


Kategorie: polityka, _blog


Słowa kluczowe: podatki, fb, podatek pogłówny


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.