22 lutego 2011 (wtorek), 17:33:33

Bliski wschód

Irańskie okręty wpłynęły do Kanału Sueskiego. Izrael: Prowokacja

gazeta.pl wg, PAP, 2011-02-22 06:04

Dwie jednostki irańskiej marynarki wojennej wpłynęły do Kanału Sueskiego; okręty zmierzają na Morze Śródziemne - poinformowali przedstawiciele Kanału.

Okręty te to pierwsze irańskie jednostki, które przejdą przez Kanał Sueski od czasu rewolucji w Iranie w 1979 roku.

Izraelskie władze, według słów ministra sprawa zagranicznych Awigdora Liebermana, uznały wyprawę irańskich okrętów do Syrii za "prowokacyjną".

Wcześniej izraelski dziennik "Jedijot Achronot" podawał, że irańskie jednostki to fregata klasy Alvand i okręt zaopatrzeniowy.

Kaddafi traci władzę, walczy o stolicę Libii

Rzeczpospolita, Marcin Szymaniak, 22-02-2011 11:59

W zdobytym mieście Bengazi rebelianci powołali rząd. W Trypolisie trwają krwawe walki.

Płonący parlament i budynki rządowe, jazgot karabinów maszynowych, tłumy antyrządowych demonstrantów w chmurach gazu łzawiącego – tak wyglądała wczoraj stolica Libii Trypolis.

Walki w mieście rozgorzały w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy tysiące ludzi wyległy na ulice i zaczęły szturmować urzędy państwowe i komisariaty policji. Zaatakowano siedzibę (...)

(...)

Na światowych giełdach cena ropy wzrosła o ponad 3 procent, do poziomu najwyższego od dwóch lat.

Dla wielu ludzi wydarzenia na Bliskim Wschodzie mają takie samo znaczenie, jak wydarzenia na Wschodzie Dalekim albo w Ameryce Południowej, czyli znaczenie żadne. Niektórzy interesują się tym, bo cena ropy ma przełożenie na tankowanie, zaś i...nni chcą wiedzieć, czy tym głupim żydkom co rządzą światem ktoś w końcu przyp.... czy też nie, i dalej umocnią się ich wpływy w Banku Światowym i światowych rządach. W kościele istnieje nieformalna grupa filosemitów, którzy powtarzając jak zacięta płyta "Panie, błogosław Izraela" idealizują Starszego Brata i wszystko co dzieje się w tym kawałku świata sprowadzając do ataków szatańskich. Za to wśród polityków wielu jest takich, którzy oddając się Księciu Tego Świata te plany realizują opowiadając coś o międzynarodowej kontroli nad Jerozolimą i walcząc o swoje wpływy prowokują napięcia w tym regionie.

Ale czy to co się tam dzieje to są szatańskie plany, czy też plany Jahwe? Po lekturze Księgi Hioba nie powinno się mieć wątpliwości czyje cele są we wszechświecie realizowane, a ponieważ Jahwe wiele z tych planów ogłosił, może warto się z nimi zaznajomić i umieć rozpoznać, ot, choćby po to aby upewnić się, że osobista relacja ze Stwórcą tego całego świata jest właściwa, że to ON jest naj.... a ja, podobnie jak Putin i Berlusconi jestem nieco mniej ważny, przy czym ja jestem po Jego stronie, a ci ostatni wymienieni już niekoniecznie.

Mój nauczyciel od Starego Testamentu mówił, że Biblia jest bardziej aktualna niż dzisiejsza gazeta - chyba więc za mało czasu poświęcam na studiowanie proroctw a za dużo na czytanie komentarzy z Wyborczej. Ale informacje podawane z Wyborczej czytać warto, bo warto im potem nadać właściwą interpretacje.


Kategorie: polityka, _blog


Słowa kluczowe:


Komentarze: (1)

anonim, February 23, 2011 22:22 Skomentuj komentarz


l Ja tylko mam nadzieje, ze niedługo wojsko polskie nie będzie walczyć gdzieś w okolicach doliny Jezreel. 25 lat temu, jak by ktoś mi powiedział, ze bedą polskie wojska stacjonowac w Babilonie nie uwierzylbym, ale jak mi wtedy mówili, ze biblijne państwo z północy to Rosja to tez nie wierzyłem. A dziś? Dziś mamy rewelacyjne stosunki z Izraelem, ale obserwując zachodne demokrację, których częścią jest nasze państwo nie wiem. Przecież Izrael może za chwile być politycznie niepoprawny!
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.