15 lutego 2012 (środa), 23:35:35

Wesele w Radio Kraków

Fajnie czasem mieć 3 dni z Weselem Wyspiańskiego. Fajnie szczególnie jak nie musi człowiek czytać tylko ktoś mu to przeczyta, jeszcze do tego ładnym głosem, z podziałem na role, tak z lekka jak teatr radiowy.

Mam nadzieję też, że Andrzej Seweryn nie będzie miał do mnie pretensji i potraktuje to co robię jako wyraz szacunku dla dobrze wykonanej roboty. Naprawdę - dzieło to jest zacne. Pierwszego dnia była też transmisja wideo - niestety, nie opanowałem jeszcze sztuki nagrywania obrazu :-( Ale tu ważniejsze jest słowo.

plakat wesela

Fajnie, bo sobie nagrałem i mogę wracać do tego. Fajnie, bo mogę też się z Wami podzielić tą radością w myśl obowiązującego prawa. Napisałem "obowiązującego prawa"? Tak, bo do czasu aż nam ACTA nie ustanowią obowiązuje to:

USTAWA
z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

(...)

Art. 23.
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. (...)
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Przy czym ustalamy, że czytelnicy mojego bloga (te kilkanaście osób) na pewną są ze mną w stosunki towarzyskim (skoro to co piszę tu czytają).


Kategorie: teatr, literatura, _blog


Słowa kluczowe: wesele, wyspiański, radio kraków, andrzej seweryn


Pliki


Komentarze: (2)

Radio Od kuchni, March 9, 2012 14:15 Skomentuj komentarz


Jak w trzy miesiące załatwić swój dział reklamy i promocji i zmniejszyć przychody do zera.
Poradnik przygotowała Beata Bala, nowy Dyrektor Radia Kraków
1. Po objęciu stanowiska należy uznać, że wszystko co było do tej pory, było źle, nawet jeśli wyniki działu mówią coś odwrotnego.
2. Należy pozmieniać wszystkim kompetencje. Tych którzy pozyskiwali klientów przenieść do działu promocji. Tych którzy pracowali w promocji trzeba przenieść do działu reklamy. Trzeba poprzenosić ich do innych pomieszczeń ,aby nie czuli się za pewnie.
3. Gdy po takiej zmianie panuje już całkowity chaos , należy wejść w konflikt z nowopowstałymi działami.
4. Należy nie dotrzymać warunków umowy z jednym z pracowników działu zatrudnionym jako firma w celu pominięcia kosztów etatu , w wyniku którego osoba ta odejdzie z firmy z dnia na dzień.
5. Osobę od pozyskiwania reklam , która należy zatrudnić do sprzątania magazynu , w wyniku czego wielu klientów odbija się od drzwi. W konsekwencji osoba ta rezygnuje z pracy.
6. Należy przez wiele tygodni spotykać się z kolejnymi kandydatami na miejsce starych i nie wybrać nikogo.
7. Należy zwolnić kolejna osobę. Różne obowiązki starać się przenieść na inne działy.
8. Należy przedstawić wyniki finansowe działu z uwzględnieniem umów długoterminowych, podpisanych , zanim samemu objęło się to stanowisko i wcisnąć Radzie Nadzorczej.
9. … aby to wszystko osiągnąć , należy być wieloletnią przyjaciółką prezesa firmy Marcina Mariusza Pulita. Dzięki czemu udało się także ściągnąć do firmy Marka Proszka z którym ma się dziecko, który był w związku małżeńskim. Oczywiście na stanowisko kierownicze.
10. Należy przyjąć premię od Prezesa Pulita.
11. Należy napisać głupoty do gazet i pracowników o rekordowych dochodach.
12. Obecnie w dziale reklamy pracuje jedna osoba, Paulina Kilian. W dziale promocji nie ma nikogo. Przyjdz zobaczyć puste pomieszczenia, zapraszamy.
Brzmi jak Bułgarki kryminał? . Niestety tak wyglądają nasze ostatnie miesiące pracy w Radiu Kraków.
Uwierz w anonim albo wysłuchaj kolejnego love story od Prezesa Pulita.
Na koniec kolejne fakty: Badania słuchalności Radia Kraków zaraz po objęciu rządów obecnego zarządu i kilka miesięcy później. SŁUCHALNOŚĆ SPADŁA PRAWIE O POŁOWĘ!!!!!
Duża słuchalność:

http://malopolskie-media.info/fm-wyniki-sluchalnosci/111-krakow-duzy-spadek-trojki-wzrost-pr-krakow.html

a po kilku miesiącach.

http://mediafm.net/radio/17387,Krakow:-Rosnie-sluchalnosc-stacji-spod-znaku-RMF-.html

niezależne badania.

Ania, May 30, 2012 19:45 Skomentuj komentarz


Chciałam bardzo podziękowac, za możliwosc ściągnięcia 'Wesela'. Oczywiście słuchałam (w lutym bodajże), ale cudownie móc do tego wrócic. Dziękuję :)
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.