15 lutego 2013 (piątek), 12:20:20

Atak szkołą na rodzinę

W radio wysłuchałem reklamy sugerującej, że dzieci w wieku lat 6, zadając trudne pytania (dlaczego koło się kręci?) są przed rodziców ignorowani, rodzice są niekompetentni, nie mają czasu i tak ogólnie, te dzieci są przeszkodą w ich (rodziców) dobre zabawie. I dlatego dziecko ma iść do szkoły, aby się mogło dobrze rozwijać, bo tylko szkoła...

I to za pieniądze publiczne! Wkurza mnie to, bo niby dlaczego państwo ma prawo ingerować w rodzinę? Przecież zdobycz cywilizacji, może po części socjalizmu (choć to nie prawda) jaką jest powszechność nauczania ma być prawem a nie obowiązkiem.


Kategorie: polityka, obserwator, _blog


Słowa kluczowe: szkoła, 6-latki, rodzina


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.