16 kwietnia 2013 (wtorek), 14:35:35

Rzemieślnik

Fajnie musi być być powołanym rzemieślnikiem. Być pełnym ducha, mądrości, mieć rozum i poznanie oraz wszechstronną zręczność a w tym co się robi być pomysłowym. Fajnie jest też mieć zdolność nauczania tegoż.

I rzekł Mojżesz do synów izraelskich: Oto Pan powołał imiennie Besalela, syna Uriego, syna Chura, z plemienia Judy, i napełnił go duchem Bożym, mądrością, rozumem, poznaniem i wszechstronną zręcznością w rzemiośle, pomysłowością w wyrobach ze złota, ze srebra i miedzi, w szlifowaniu drogich kamieni do oprawy, w snycerstwie i we wszelkiej artystycznej robocie. Dał też zdolność nauczania, jemu i Oholiabowi, synowi Achisamacha, z plemienia Dan;
Exodus 35,30nn

Jak widać, niektórym Pan to daje.


Kategorie: obserwator, _blog


Słowa kluczowe: exodus, rzemieślnik, zdolności


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.