4 sierpnia 2013 (niedziela), 16:48:48

Ślady krwi (to czytam)

cytat:

Tak na marginesie, cenie postawę pewności i nie jestem bezkrytycznym wielbicielem popularnej postawy wątpienia. Pewność jest obecne wyśmiewana, pogardzania. Zwłaszcza byli komuniści zamienili się w chodzące znaki zapytania. Zwalczają pewność równie ortodoksyjnie jak kiedyś wątpliwości. Kiedys wydawali wyroki za zadanie najbardziej niewinnego pytania, dzisiaj terroryzują za pomoco obowiązkowych wątpliwości ludzi, którzy są pewni swojej wiary, swoich zasad czy tożsamości. Przed ludźmi pewnymi swoich przekonań ostrzegają społeczeństwo, krzycząc historycznie, że to niebezpiecznie fanatycy.

Fascynująca książka. Ale nie należy sie przy niej spieszyć, bo skoro pisał ją poeta to można, a nawet należy rozkoszować się słowem. Ale ostrzegam - to nie jest książka dla młodzieży, no chyba, ze w kolejnym wydaniu uzupełnią ją o przypisy, których będzie więcej niż treści.

Ślady krwi

Jan Polkowski

ISBN: 978-83-7595-561-3
Wydawnictwo: m
Kraków, 2013
Wymiary: 165 x 235 mm
Stron: 440
Cena: 37,49-

Kategorie: To czytam, _blog


Słowa kluczowe: Polkowski, ślady krwi


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.