14 grudnia 2013 (sobota), 12:41:41

Lewactwo po raz 812

Ed o lewactwie:

Lewactwo - według mnie - polega na kwestionowaniu wszystkiego i dziwieniu się, jakby przyjechało z Marsa.

Kulturalny człowiek wie, że "pewnych rzeczy się nie robi" a "w pewnych sytuacjach należy zachować się tak-i-tak". Dlaczego? Bo tak! Bo taka jest nasza kultura, bo tak zostałem wychowany, bo stoi za mną 10 tysięcy lat cywilizacji, która - od czasów faraonów - rozwija się organicznie. Lewak się temu dziwi, bo już od czasów oświecenia uważa, że lepszy byłby świat zaprojektowany przez człowieka, a nie rozwijający się harmonijnie na podstawie reguł, które odkrywamy, ale nie wiadomo, czy do końca je odkryjemy.

Dopisek: Zed o lewactwie, w 2016 napisał tak:

Wszyscy socjaliści dążą do faszyzmu, czyli poglądu, że państwu wszystko wolno. Pisiory to pobożni socjaliści. Lewak zaś to po prostu bezbożny socjalista, do tego głupi. Lewactwo więc, to połączenie bezbożnego socjalizmu z głupotą.


Kategorie: obserwator, _blog


Słowa kluczowe: lewactwo


Komentarze: (1)

anonim, April 21, 2014 15:19 Skomentuj komentarz


Autor: Wojciech Mazurkiewicz (staraprawda.com)

Przysłuchując się wypowiedziom skrajnej lewicy można zauważyć pewne często powtarzające się tezy, zasady, schematy myślenia, poglądy lub idee-fixe, które ci ludzie zdają się podzielać. Postanowiłem zebrać co najciekawsze i przetłumaczyć je na własny język, co dało mi swego rodzaju lewicowy kanon i pozwoliło zastanowić się nad logiką osób wyznających owe poglądy. Zachęcam do uzupełniania tej listy.

1. Wszyscy są równi wobec prawa, ale niektóre grupy można uprzywilejować.

2. Kobiety są równe mężczyznom, ale należy stworzyć odpowiednie ustawodawstwo, aby mogły im dorównać.

3. Płeć nie powinna być kryterium przy zatrudnianiu pracownika. Pracodawca musi jednak zatrudnić określoną ilość osób danej płci.

4. Popieranie wolności słowa nie przeszkadza w pozywaniu do sądu ludzi o przeciwnych poglądach. Jest to tłumaczone „mową nienawiści”.

5. Zakaz mowy nienawiści nie chroni katolików. Wtedy jest to wolność artystyczna.

6. Dyskryminacja jest zła, chyba że dyskryminowany jest białym i heteroseksualnym mężczyzną. Wtedy nazywamy to dyskryminacją pozytywną.

7. Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn za dokładnie tę samą pracę. Mimo to chciwi kapitaliści wolą dokładać do interesu i zatrudniać mężczyzn. Oba zjawiska należy zwalczyć.

8. Wolność osobista nie dotyczy możliwości swobodnego dysponowania własnym majątkiem.

9. Żeby móc pracować, trzeba mieć pozwolenie.

10. Ubóstwo da się znieść ustawą.

11. Istnieje kilkadziesiąt płci.

12. To czego nie lubimy powinno być zakazane. To co lubimy powinno być finansowane z pieniędzy podatników.

13. Bojkotujemy Kościół katolicki za dyskryminowanie kobiet i homoseksualistów. Wzywamy do tolerancji wobec muzułmanów, u których ww grupy nie mają prawie żadnych praw.

14. Obleśne i pełne wyuzdania parady równości, manify, marsze szmat mają za zadanie pokazać społeczeństwu, że ich uczestnicy są normalnymi ludźmi.

15. Rozbieranie się na przed kamerą to seksizm. Robienie tego samego na ulicy to walka o prawa człowieka.

16. Aborcja powinna być legalna na życzenie. Danie klapsa dziecku powinno być przestępstwem.

17. Jeśli socjalistyczne rozwiązania nie działają, to winny jest kapitalizm.

18. Wymarzonym ustrojem jest ten, który doprowadził już do śmierci milionów ludzi.

19. Prezentowanie niektórych rzetelnych statystyk, danych naukowych i faktów historycznych to rasizm.

20. Ale powielanie oświeceniowych i pozbawionych naukowych podstaw kłamstw o historii Kościoła katolickiego to racjonalizm.

21. Ludzie są wystarczająco kompetentni, aby wybierać władzę, ale nie są kompetentni, aby decydować o własnym ubezpieczeniu.

Autor: Wojciech Mazurkiewicz (staraprawda.com)
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.