21 grudnia 2013 (sobota), 19:06:06

apokalipsa 816

Na YouTube jest takie coś....

 

http://www.youtube.com/watch?v=_g7aKT_A2ls

 

Apokalipsa św. Jana -- koniec czasów ukryty za symbolami i obrazami - ks. dr hab. Dariusz Koteckie biblista, prodziekana Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.

Kluczowy temat - działanie Boga w moim życiu. 

notatka z minuty 55 - o Bestiach....

Bestia wychodząca z morza to państwo, które chce być adorowane, państwo, które chce być wszechobecne. Wtedy to reprezentowało Imperium Rzymskie, ale apokalipsa jest ponadczasowe, państwo, które przez wieki pojawia się w takich, czy innych strukturach i które chce zastępować Boga, przez swoją wszechobecność, oraz przez ustanawianie praw, które są Bogu przeciwne.

Bestia wychodząca z ziemi - to propaganda takiego państwa, nieustannie mówi, że człowiek może oddawać cześć pierwszej bestii, w szczególności, że można przyjąć znak bestii, czyli adorować państwo a pozbyć się adoracji Boga.

Wielka nierządnica - symbol świata konsumpcyjnego, luksusowa prostytutka, wszyscy królowie ziemi się z nią prostytuowali, przepięknie ubrana, cieszy się, i nie dopuszcza do siebie tego, że może płakać, że może być wdową. Symbol świata wierzącego w pieniądzu i konsumpcji jest zwycięstwo.

O lectio divina - od 1:02:00

Lectio, meditatio, oratio, contemplactio, actio


Kategorie: biblia, _blog


Słowa kluczowe: apokalipsa


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.