14 sierpnia 2014 (czwartek), 09:54:54

Przemyślenia śniadaniowe

Przemyślenia śniadaniowe: Ciekawostką jest to, że w przyszłości wszystkim, którzy przeżyją te pierwsze, znaczące ale jednak pierwsze zniszczenia apokalipsy głoszona będzie ewangelia przez jakiego anioła. Zapisano to tak:

"Potem ujrzałem lecącego przez środek nieba innego anioła, mającego ogłosić odwieczną Dobrą Nowinę wśród tych, którzy siedzą na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu. Wołał on głosem donośnym: Ulęknijcie się Boga i oddajcie Mu chwałę, bo godzina sądu Jego nadeszła, i oddajcie pokłon Temu, co niebo uczynił i ziemię, i morze, i źródła wód!" (Ap 14:6-7 bt)

Co my tu mamy?
1. Ulęknijcie się Boga -> bogobojność
2. Oddajcie mu chwałę -> właściwy stosunek w relacji Stwórca-człowiek
3. Bo godzina sądu nadeszła -> sąd jest zapowiedziany
4. Oddajcie pokłon stwórcy -> znowu właściwa relacja, więc powtórzenie tego co wyżej.

Troszkę podobne to jest do zapisanego u Marka w 1:15
Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

* * * * * *

Bogobojność, traktowanie Boga-Stwórcy poważnie, właściwy stosunek do niego, oddawanie mu czci i posłuszeństwo - to chyba jednak są sprawy kluczowe. I religią się tego nie załatwi bo to dotyczy samej istoty, jestestwa człowieka.


Kategorie: , _blog


Słowa kluczowe:


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.