15 lipca 2016 (piątek), 11:44:44

Jeżeli się nie nawrócicie...

Tak sobie zacytuję, bo na zachodzie znowu zamachy, więc znowu niepewność. Ewangelia Łukasza, rodział 13:

W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar.
Jezus im odpowiedział:

- Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie.

I opowiedział im następującą przypowieść: Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł.
Rzekł więc do ogrodnika:

- Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?

Lecz on mu odpowiedział:

- Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem, może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć.


A na koniec, powtórzę ważne zdanie: "Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie".

Nawrócicie? Co to za dziwne słowo. 


A u nas zapadł wyrok na kolejarzy związany z dość sporą katastrofą pod Szczekocinami, gdzie zderzyły się dwa pośpieszne. Wynotuje jedno zdanie: "Zdaniem biegłych katastrofy można było uniknąć, gdyby choć jedna z tych czterech osób (dwóch maszynistów w dwóch pociągach i dwóch zawiadowców na przeciwnych stacjach) zachowała się zgodnie z procedurami".


Kategorie: ewangelia, obserwator, _blog


Słowa kluczowe: zamachy, katastrofa


Komentarze: (1)

anonim, July 15, 2016 12:21 Skomentuj komentarz


Piotr J. Ochwal

6 min · Katowice ·

Chuj, dupa i kamieni kupa

"Bezpośrednią przyczyna katastrofy był błąd ludzki. Dyżurny ze Starzyn Andrzej N. wyprawił pociąg nie na ten tor. Natomiast Jolanta S., mimo wskazań urządzeń, że tor jest zajęty, nie sprawdziła, dlaczego tak jest, i wysłała swój pociąg (...) Winą maszynistów obu pociągów (zginęli w katastrofie) było to, że mimo sprzecznych sygnałów od dyżurnych ruchu nie zatrzymali prowadzonych przez siebie składów i nie wyjaśnili tych sprzeczności. (...)"

i konkluzja, która wbija w podłogę:

"Zdaniem biegłych katastrofy można było uniknąć, gdyby CHOĆ JEDNA z tych czterech osób ZACHOWAŁA SIĘ ZGODNIE Z PROCEDURAMI".
Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.