W:-1
16 maja 2017 (wtorek), 12:56:56

Ćwicenie pamięci w zapamiętywaniu wersetów

W liście do Julii zrobiłem sobie ćwiczenia pamięci


Dzieje 17:11

Przepisuję z pamięci tak jak pamiętam:

[ Berejczycy ] byli szlachetniejsi niż Tesaloniczanie. Przyjęli naukę Pawła z całą gorliwością i codziennie badali pisma czy tak się rzeczy mają.

A teraz sprawdzam w serwisie biblia.apologetyka.com (polecam)

BT:  Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest.

BW: którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają.

UBG: Ci byli szlachetniejsi od tych w Tesalonice, gdyż przyjęli słowo Boże z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się sprawy mają.

EIB: którzy się tam gromadzili, byli szlachetniejsi od tych w Tesalonikach. Przyjęli oni Słowo z całą otwartością i codziennie badali Pisma, sprawdzając, czy rzeczywiście tak się rzeczy mają.

Wniosek:  błąd! nie wiem skąd mi się przyplątał ten Paweł (przyjeli naukę Pawła) a zapomniałem o, że przyjęli Słowo a nie naukę (tylko BT tłumaczy to jako nauka podczas, gdy w grece jest tam λόγος logos - a więc jednak Słowo pisane z dużej jest lepsze).

Link do serwisu JZ     2Tm3:16n

próbuję z pamięci:

Całe Pismo przez Boga jest natchnione, pożyteczne do nauczania, korygowania.....  aby cały człowiek boży był..... ku doskonałości.

Kurcze - nie pamiętam! Muszę się tego nauczyć!

BT: Wszelkie Pismo [jest] przez Boga natchnione i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do wychowania w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

BW: Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

UBG: Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła w pełni przygotowany.

EIB: Całe Pismo natchnione jest przez Boga i pożyteczne do nauki, do wykazania błędu, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był w pełni gotowy, wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła.
 
jeszcze raz próbuję z pamięci, po przeczytaniu

Całe Pismo natchnione jest przez Boga, pożyteczne do
    nauczania
        korygowania
            wychowania
aby człowiek był przygotowany do pełnienia wszelkiego dobrego dzieła.

Wyszło jeszcze gorzej! Ojej!

- całe Pismo jest natchnione przez Boga
- jest pożyteczne do
    - nauki
    - przekonywania
    - wykazywania albo wykrywania błędów albo strofowania
    - wychowania w sprawiedliwości
a więc ma 4 funkcje: nauka, przekonywanie, poprawianie i wychowanie w sprawiedliwości

- po to aby człowiek Boży (jaki? Boży!)
- człowiek Boży ma być
    - w pełni gotowy (doskonały?? może być bo to jest doskonałość do czegoś)
    - wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła (to ładnie koresponduje z Ef 4:11 - tam też jest o wyposażeniu)

jeszcze raz próbuję z pamięci


Całe Pismo przez Boga jest natchnione pożyteczne do
    nauczania
        korygowania
            przekonywania
                wychowania w sprawiedliwości
aby człowiek Boży był gotowy i wyposażony do wykonania dzieła.

Lepiej ale też słabo. Ale dość na dziś tych wprawek.


Kategorie: biblia, osobiste, _blog


Słowa kluczowe: dz 17:11, 2tm3:16n, 2Tm3


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.