5 grudnia 2017 (wtorek), 10:57:57

Słuchanie Bacha w kawiarniach?

Czy można przeżyć życie na porównywanie jakości ciasteczek czekoladowych w Starbucks, Green Caffè Nero i Costa Coffee? A przecież takie ciasteczka są jesze w Mc Donald’s, na stacjach Orlen, BP i Shell. A sieci niezależne, a kawiarnie jednorazowe, a piekarnie, cukiernie…. Jak żyć?

Wiem! Polecam lipską Café Zimmermann z niskokaloryczną muzyką Bacha! Polecam zalogowanie się iPhonem się do serwisu Kantaty Bacha po polsku (www.kbpp.org.pl) i ostry spacer słuchając kantat w wykonaniach Gardinera, Suzuki albo może audycji prof. Perza. Wszystko to na tym serwisie zgromadziłem i udostępniam. Zamiast ciasteczek w kawiarni.

Zaczął się adwent więc czas na kantatę 61 „Przyjdź Zbawco pogan” - jest dostępna tu: http://kbpp.org.pl/bwv-61

Znawca muzyki kościelnej wyłapie. że we wstępnie pojawia się stary hymn św. Ambrożego. A w czwartej części za pomocą piccicatto pięknie oddano pukanie Pana Jezusa do serca każdego człowieka - wszak wezwanie z Apokalipsy "Oto stoję u drzwi i kołacę. Jeśliby kto usłyszał głos mój i otworzył drzwi, wnijdę do niego, będę z nim wieczerzał, a on ze mną” jeszcze ciągle jest aktualne. A potem piękna aria....

Zapraszam do słuchania - wszak to adwent, więc Przyjdź Panie Jezu.


Kategorie: muzyka, _blog


Słowa kluczowe: bach, kantata, bwv 61


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.