17 grudnia 2017 (niedziela), 12:40:40

Ciekawe momenty w życiu Jezusa

momenty-w-zyciu-jezusa

Ściąga do obrazka:
1 - Stworzenie - w Ewangelii Jana napisano, że "wszystko przez Nie (Logos) się stało, a bez Niego nic się nie stało, z tego, co się stało" (J1:3).
2 - Wcielenie - prorok Izajasz zapowiedział, że "Pan sam da wam znak: Oto panna  pocznie i porodzi syna, i nazwie Go imieniem Emanuel" (Iz 7:14) nie wiem na ile pamiątką tego są świąteczne promocje w sklepach.
3 - Objawienie w Niedzielę Palmową (niedziela już była, 13 kwietnia). Na 4 dni przed Paschą wybiera się baranka paschalnego, a opisano w Exodus 12:3.
4 - Ukrzyżowanie - na pewno miało miejsce w Pesach, albo czy Wielki Piątek wypadł w piątek?
5 - Zmartwychwstanie. Świętujemy w Wielkanoc, albo Święto Pierwocin, które jest pierwszym dniem po szabacie, niekoniecznie niedzielą.
6 - Wniebowstąpienie - ślicznie opisane w Dz 1:9-11, ślicznie bo wraz z opisem mamy kolejne proroctwo.
7 - Pięćdziesiątnica, Zesłanie Ducha Świętego albo Szewuot - w tym roku 4 a może dopiero 6 czerwca.
8 - Przyjście Jezusa po swój Kościół. Nie wiem kiedy ale ładnie opisane w 2 liście do Tesaloniczan 2:1-2. Ale można też sobie poczytać w ew. Jana 14.2-3, 1Tes 4.15-17 i jeszcze paru miejscach.
9 - W kościele mówimy "oczekujemy Twego przyjście w chwale (...) aby sądzić żywych i umarłych" - a więc Apokalipsa. Lepiej z niej nie wyrywać kawałków tylko studiować całość, np. z serwisem www.objawienie365.blogspot.com - codziennie werset.
10 - Tysiącletnie Królestwo ale to jeszcze nie wszystko i nie koniec, bo apokalipsa na 20 rozdziale się nie kończy.

Czerwona linia - Mesjasz, Niebieska - Kościół, Zielona - Izrael, Żółta - Duch Święty

Rysunek jest służącym przemyśleniom abstraktem - proszę nie wyciągać z niego wniosków dogmatycznych, choć każdy może próbować odnaleźć siebie na tym schemacie bo zapewnie tu jest.


Dodatki:

  • Te przyjścia Jezusa na świat (jedno, dwa, trzy? więcej albo wcale) budzą emocje. Wiem, że kiedyś musiałem na szybko zrobić studium na ten temat. Jest ono dostępne tu: http://wojtek.pp.org.pl/32174_przyjscie-pana
  • Z sądami jest podobnie. W naszej kulturze jest jedne: sąd ostateczny i koniec. Jeden, pełny, kompletny, ostateczny i już. A przecież w Biblii tych sądów jest dużo. Znajomy doliczył się co najmniej siedmiu, jak taki dokładny nie jestem ale rozróżniam sąd ostateczny opisany w Ap 20 i sąd na którym uczniowie Jezusa odbierają nagrody za swój trud i posłuszne wykonanie uczynków, które Bóg im przygotował do wypełnienia. O tym też jest notka, ale jeszcze nie pełna: http://wojtek.pp.org.pl/32341_sad-ostateczni-i-sady-nie-tylko-ostateczne

Uwagi:

  • Źródłowy plik w PowerPoincie, do tego i do innych obrazków znajduje się w notce Pliki źródłowe z obrazkami na telefon z września 2012 roku, choć same obrazki powstały wcześniej, pewnie gdzieś w 2003. 
  • 2014-zyczenia-na-swietaObrazek i treść stworzona jako załącznik do życzeń świątecznych dla bliskich z 3S, wysłany w 23 grudnia 2014 roku. Obrazek, lekko zmodyfikowany, bo obrazujący dwa przyjścia Jezusa jest tu obok:
  • ....

Kategorie: teologia, _blog


Słowa kluczowe: jezus, pochwycenie, apokalipsa


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.