4 lipca 2018 (środa), 07:00:00

Zastrzeżenia prawne w serwisie

© Andrzej Tadeusz Kijowski zrobił w swoim serwisie internetowym

http://biblioteka.kijowski.pl
takie zastrzeżenie prawne

 

Zastrzeżenia prawne

Księgozbiór prywatny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie wzbronione.
Żadna część tej kolekcji nie może być powielana, reprodukowana, ani przechowywana w systemach wyszukiwania lub umieszczana na innej stronie www.
Nie może też być przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi, za pośrednictwem fotokopiarek, na płytach CD, czy w inny dostępny technologicznie sposób.
Autor niniejszej strony nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wykorzystywanie zamieszczonych książek
w sposób niezgodny z zasadami "dozwolonego użytku"

zdefiniowanymi w "Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych."
z dnia 4 lutego 1994 r., : Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631:

Art. 23 do Art. 35.


W szczególności:

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.
Art. 29. 1.Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości.


Kategorie: _blog, prawo


Słowa kluczowe: prawo autorskie


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.