18 października 2018 (czwartek), 15:46:46

Lewak i konserwa

Można sobie zrobić taki test:

  • Jeżeli (#1) wiem jak i po co powinni żyć inni ludzie, i jednocześnie (#2) podejmuję jakiekolwiek działania, których efektem może być przymuszenie ich do takiego życia - jestem lewakiem.
  • Jeżeli (#2) wiem, że ludzie nie powinni zmieniać swojego stylu życia, bo dobrze to już było, i jednocześnie (#2) podejmuję jakiekolwiek działania, których efektem może być zablokowanie tych zmian - jestem konserwą.
  • Jeżeni (#3) nic nie robię - jestem leniem :-)

Nie wiem co gorsze. W młodości byłem lewakiem, może nawet komunistą. Potem mi przeszło a przyszło być konserwą, i to głupią konserwą. Ale już wiem, że odbieranie wolności innym to coś złego więc teraz to sam nie wiem kim jestem. Leniem jestem zawsze.

Chyba chcę być głosicielem. Głoszenie dalej ludziom wybór.


Kategorie: _blog, polityka


Słowa kluczowe: lewak, lewicowość, konserwatyzm, konserwa, styl życia, wolność


Komentarze: (2)

Molekuł, October 18, 2018 22:10 Skomentuj komentarz


Wojtku z Twoich definicji wynikałoby, że jesteś lewakiem, bo przecież Ty najlepiej wiesz jak ludzie powinni źyć i tylko Twoja jedyna słuszna prawda jest do zaakceptowania. Widać zostały Ci nawyki komunistyczne, gdzie też obowiązywała jedyna sluszna ideologia. Ty sądzisz, że masz najlepsza prawdę objawioną, a gdy brak ci dowodow i nie umiesz innych przekonać to na modłę średniowieczną straszysz mękami piekielnym.

Prawakiem też jesteś, bo nie możesz pojąć , że od czasów średniowiecza świat trochę się zmienił a Ty nadal tkwisz w mentalności biblijnej, jakbyś wyciął sobie z mózgu pewne komórki. 

Dlatego raczej nie jestem zdziwiony, że sam nie wiesz kim jestes tworzac sobie bezpieczny biblijny kokon dopasowując wizję swiata do niego.

Zdecydowanie wolałem cie jak byłeś blizej realności, blizej światłowodów niz obecnie w chmurach i niebie. 

wojtek, November 13, 2018 17:15 Skomentuj komentarz


A czy "podejmuję jakiekolwiek działania, których efektem może być przymuszenie ich do takiego życia"? Jeżeli takowe w moim życiu widzisz - napisz mi. Jeżeli nie - odwołaj.

W34

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.