26 października 2018 (piątek), 11:45:45

Nowa Kontrreformacja

Nowa Kontrreformacja. Moim zdaniem powinni się wstydzić, a się cieszą.

Dla niewtajemniczonych: w środku bp. Ryś (rzymskokatolicka diecezja łódzka), po lewej bp. Jerzy Samiec (bp. kościoła ewangelicko-augsburskiego (luterańskiego) w Polsce), reszta to luterańscy biskupi diecezjalni, księża i teolodzy oraz goście, bo zdjęcie zrobione na ostatnim synodzie kościoła luterańskiego.

2018-10-bp.rys-u-lutrow

A tu przemowa bp. Rysia:

W załącznikach będę sobie zbierał materiały związane z tym wydarzeniem, bo bardzo, ale bardzo mnie to smuci. Po moim nawróceniu dużo dobrego zaznałem dzięki "pobożnym lutrom spod Cieszyna".


Kategorie: _blog, teologia / ekumenizm, ekumenizm


Słowa kluczowe: ekumenizm, bp. ryś, luteranie


Pliki


Komentarze: (1)

Danuta Poważa, October 27, 2018 19:51 Skomentuj komentarz


Wojtu skoro jak wiesz na jednym ze szkoleń antyprzemocowych dowiedziałam się, że prowadzisz bloga (popierasz przemoc wobec dzieci - w polskim prawie przestępstwo) to zerknęłm sobie na inne Twoje wpisy, ale tym i komentarzami na fb to już przesadziłeś. To raczej Ty powinieneś się wstydzić.

Wojtek piszesz coraz bardziej zaburzone i odleciane komentarze. Jątrzysz gdzie tylko możesz, obrażasz katolików, uważasz sie za jakiegoś nawiedzonego "guru", ktoremu Bóg dał objawienie. Teraz wziąłeś się za szerzenie mowy nienawiści wobec protestanckich duchownych, widzę na zdjęciu ewangelickich teologów. Rozumiem nie zgadzać się z nimi, ale Twoje jątrzenie , czynienie z nich satanistów jest pełne niegodziwości. Rozumiem, że dla Ciebie wszystko czego nie możesz pojąć swoim rozumem i czego nie wyczytasz w Biblii to diabelstwo, szatan i inne złe nadprzyrodzone moce - Twoja wiedza jak się zorientowałam ogranicza sie do fundamentalnego YT i wikipedii. 
Wojtku rozumiem, że czekając na rychłe pochwycenie żywcem do nieba chcesz jeszcze trochę namącić, poszkalować katolików i wzbudzać nienawiść wobec wszystkiego czego zwyczajnie nie rozumiesz.
Proponuję Ci abyś czekając na pochwycenie zaopatrzył sie w mocne szelki, bo ciężar Twojej nienawiści wobec wszystkiego co "inne" i co nie mieści się w Twoim ciasnym nietolerancyjnym "poglądzie" może sprawić, że podniesienie Cię do "Nieba" będzie utrudnione.

I pozwolę Ci jeszcze Wojtku przypomnieć, że Twoje przekonanie, że należysz do innego Królestwa nie zwalnia Cię od przestrzegania prawa tu na ziemi a z tego co mi wiadomo nawoływanie do przestepstwa lub popieranie go w przestrzeni publicznej nie jest nakazem Jezusa. (wręcz przeciwnie - na pewno znasz odpowiedni fragment (przypominam poparcie dla ludobójstwa, popracie dla jawnego bardzo wulgarnego publicznego wysmiewania Grodzkiej oraz nawolywanie do bicia dzieci pasem). Przypominam, że w prawie Polskim JEST TO PRZESTĘPSTWO.
Więc szczerze apeluję zaprzestań, wycierając sobie usta Bogiem, Pismem Świętym i przekonaniem o własnym posłannictwie podburzać przeciwko kosciołowi katolickiemu, szerzyć wrogość wobec katolików oraz inaczej myślących oraz nawolywać do łamania prawa.

(niestety szerzysz też mowę nienawiści wobec lgbt na tym blogu- smutne).

Wojtku naprawdę zaprzestań tej niechrzechrześcijańskiej działalności. Uświadom sobie, że to nie Bóg do Ciebie mówi tylko Twoja chora wyobraźnia i chore literalne tłumaczenie Biblii.
Wojtek Twoje problemy emocjonalne, lęki przed śmiercią, przed apokaliptycznymi wizjami nie możesz przerzucać na innych.
Widzenie wszędzie szatana, zwłaszcza w katolickim biskupie na ewngelickim synodzie naprawdę wymaga pomocy. Pomyśl o tym, zwłaszcza, że Twoja słowna agresja ewoluuje - obejmuje kolejne grupy - katolicy, lgbt, pastorzy... Wojtek jak tak dalej pójdzie to w tym Twoim Niebie będziesz sam.... :)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.