1 lipca 2019 (poniedziałek), 17:06:06

Czas

W zasadzie to nikt do końca nie wie co to jest czas, ale jako ludzie potrafimy szeregować wydarzenia względem niego wiedząc, co było wcześniej a co później. Potrafimy też go dość dokładnie mierzyć ale co z tego skoro wierząc, że śmierć kończy nasz czas nigdy nie wiemy ile go mamy.

Ale przecież Bóg, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bóg, który tak się przedstawiając zaznaczył, że jest Bogiem żyjących a nie umarłych włożył wieczność w nasze serca i albo mamy jej pewność albo co najmniej duże pragnienie.

A gdzie problem? W śmierci! W tej krótkiej chwili, albo i długich godzinach (cytat z TŻ) każdy z nas będzie zamykał swój czas tu i otwierać swój czas tam o ile ten czas tam wygląda podobnie (proroctwa sugerują, że przynajmniej w Królestwie Mesjasza a co potem - nie wiadomo).

Czy jest czas? Nie wiem, ale uczę się go używać, uczę się nie marnować, a mam się jeszcze nauczyć "odkupywać czas" (bo czasy są złe, jak poucza nas Paweł w Ef5). No więc się uczę - póki co siedząc w galerii handlowej, w której lubię ostatnio pracować, bo chłodno, kawa pyszna a i internet dobry.


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: czas, rozważania, myśli


Komentarze: (1)

wojtek, May 5, 2023 14:36 Skomentuj komentarz


Ps 90, 12 - Panie, naucz nas liczyć dni abyśmy posiedli mądrość.

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.