2 października 2019 (środa), 14:47:47

Czy ziemia jest płaska?

Czy ziemia jest płaska? Jak jadę do Wrocławia to takie przybliżenie całkowicie mi wystarcza, a jak się bardziej zastanowię to jeżeli prawdziwa jest ogólna teoria względności to pojęcia płaskości, okrągłości i prostopadłości niekoniecznie znaczą to co nam się wydaje, że ziemia może być nawet i płaska.

A piszę to, bo w Liście do Tymoteusza jest pouczenie mądre:

Unikaj zaś głupich i niedouczonych rozmów, wiedząc, że rodzą kłótnie. A sługa Pana nie powinien wdawać się w kłótnie, lecz ma być uprzejmy względem wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący złych, łagodnie nauczający tych, którzy się sprzeciwiają; może kiedyś Bóg da im pokutę, aby uznali prawdę, oprzytomnieli i wyrwali się z sideł diabła, przez którego zostali schwytani do pełnienia jego woli.

2Tm2:23nn


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: 2Tm2, płaska ziemia


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.