23 grudnia 2019 (poniedziałek), 13:30:30

Wśród nocnej ciszy

Trzy lata temu napisałem takie coś:

W trzeciej zwrotce kolędy "Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi”, w odniesieniu do narodzin Pana Jezusa pojawia się fraza: „cztery tysiące lat wyglądany”. Piękna i prawdziwa, szkoda tylko, że ostatnio w kościołach ktoś ją świadomie przekręca na „tyle tysięcy lat wyglądany”. Szkoda, że ewolucjonizm w naszym społeczeństwie trumfuje a prawda o tym, że ziemia została stworzona coś koło 6 tys. lat zanika. Już JP2 pozwolił na szerzenie w kościele rzymskim kłamstw oświecenia, a teraz za Franciszka to w teologii istne odloty.

Ale w domu, kolędę można sobie dalej śpiewać ładnie i właściwie, bo czas pomiędzy Genesis 3:16 a Ewangelią Mateusza, rozdział 2 to właśnie te poetyckie 4 tysiące lat. I tak jest dobrze, choć pewien anglikański uczony, w XVII wieku policzył to dokładnie i wyszło mu, że 4004, podczas gdy rabini wyliczają tylko 3761.


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: kolęda, wśród nocne ciszy, ewolucjonizm, kreacjonizm, młoda ziemia, 4000, 6000


Komentarze: (1)

hammoleket, December 26, 2019 18:54 Skomentuj komentarz


Tlumaczylam pewnemu  znajomemu  ze Pan Bog jest pierwszy i ostatni .jest poczatkiem i koncem. Pierwsi ludzie jakich stworzyl to byli Adam i Ewa. Dlugo dlugo pozniej przyszla na swiat Maria. Ona urodzila Pana Jezusa ktory bedac Bogiem stal sie czlowiekiem. Nie stal sie Bogiem w momencie urodzenia bo byl Nim od zawsze. W koncu trzeciego wieku  kosciol katolicki ustanowil swieto ktore nazwal  Bozym narodzeniem. Nie bylo ono nakazem Pana Jezusa ani tez apostolow. Podczas wieczerzy powiedzial do uczniow ...smierc Panska gloscie az przyjdzie. Kiedy patrze jaki obled ogarnia ludzi przed tymi swietami ogarnia mnie przygnebienie. Prezenty ogrom jedzenia choinki ozdoby. Spotkania rodzinne zakrapiane czesto alkoholem. A Jezus Chrystus  Zbawiciel swiata .Ten ktory umarl na krzyzu za nas wszystkich. Co z Nim .On raczej nie jest zaproszony...

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.