14 maja 2020 (czwartek), 18:39:39

Wezwanie do modlitwy wyznawców wszystkich religii.

A czy Ty modliłeś się dziś o ustanie pandemii? Papież wzywa wyznawców WSZYSTKICH religii i robi to na propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa.

No to mamy liberté, égalité, fraternité - jeszcze na miękko, ale jak się ktoś dowie, że ja się dziś w tej sprawie nie modliłem?

Nie modliłem, bo uważam, że religia to "opium dla ludu", i ogólnie - precz z religią!

Ciekawostka to: Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa - coś reprezentującego sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej w Abu Zabi.

Link do depeszy PAP: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C642434%2Cpapiez-przypomina-o-modlitwie-wyznawcow-wszystkich-religii-o-ustanie  

Papież przypomina o modlitwie wyznawców wszystkich religii o ustanie pandemii

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA
Papież Franciszek przypomniał, że 14 maja wyznawcy wszystkich religii będą modlić się o ustanie pandemii. To inicjatywa Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, reprezentującego sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej w Abu Zabi.
W poniedziałek na profilu papieża na Twitterze znalazły się jego następujące słowa: "Pragnę wam przypomnieć, że 14 maja wyznawcy wszystkich religii są zaproszeni do duchowego zjednoczenia się w dniu modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia, aby prosić Boga o pomoc dla ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronowirusa".
Na początku maja Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa wezwał wyznawców wszystkich religii do modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa i przezwyciężenie jej konsekwencji. Komitet ten reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej przez papieża i wielkiego imama kairskiego uniwersytetu Al-Azhar w lutym 2019 roku w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Inicjatywę tę poparł Franciszek, który 3 maja zwracając się do wiernych po modlitwie Regina Coeli powiedział: "Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu, by błagać Boga o wspomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa". (PAP)
sw/ ap/

 


Kategorie: _blog, polityka / obserwator, ekumenizm


Słowa kluczowe: ekumenizm, epidemia


Pliki


Komentarze: (1)

brava15, May 22, 2020 06:04 Skomentuj komentarz


Czyż ten Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa nie przypomina tego kościola o którym mówił biskup Fulton Sheen...

Fałszywy kościół będzie doczesny,ekumeniczny,globalny.Będzie lużną federacją kościołów i religii,tworzącą rodzaj światowego stowarzyszenia ,rodzaj parlamentu kościołów .Zostanie wyzuty z wszelkiej bożej zawartości ,będzie mistycznym ciałem antychrysta ,mistyczne ciało będzie miało swojego Judasza Iskariotę i będzie on fałszywym prorokiem ,szatan zwerbuje go spośród naszych proroków.

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.