9 października 2020 (piątek), 21:58:58

Przemyślenia pamięci Diogenesa z Synopsy

Bogactwo to stan materialny człowieka pozwalający mu na prowadzenie preferowanego stylu życia do końca jego życia.

Niestety, często bezstresowe prowadzenie preferowanego stylu życia prowadzi do zmiany charakteru człowieka a przez to do chęci zmiany preferencji stylu życia i samego stylu życia ba na styl bardziej kosztowny.

To było spojrzenie psychologiczne a teraz socjologia, Bogactwo też to cecha charakteru człowieka, w którym wykorzystuje on posiadane przez siebie środki materialne w celu wywyższania się, a w szczególności w celu poniżania innych ludzi.

Pan Jezus do swoich uczniów: Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie. Tam ani mól, ani rdza nie niszczą. Tam też złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb — tam będzie i twoje serce.
Oko jest dla ciała niczym lampa. Jeśli twoim oczom niczego nie brakuje, całe twoje ciało jest jasne. Lecz jeśli twe oko słabnie, całe ciało pogrąża się w mroku. A jeśli ściemnieje źródło twego światła, to ogarniać cię będzie naprawdę wielka ciemność!


Kategorie: _blog, zabawa w słowa


Słowa kluczowe: bogactwo, Diogenesa


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.