22 października 2020 (czwartek), 21:07:07

Myśl o usprawiedliwieniu przez Bogiem

Było o grzechu, było o sądzie a teraz z Listu do Rzymian, z rozdziału 3 wynotowuję myśl o usprawiedliwieniu.

Jeżeli myślisz, że postępując zgodnie z prawem dostąpisz przed sądem Boga usprawiedliwienia mylisz się. Przykazania dają ci możliwość rozpoznania tego co jest grzechem, za każda sprawiedliwość wymaga abyś wypełnił całe prawo, abyś wszystko wypełnił dobrze i w niczym nie uchybił. Znasz przykazania? Czy żyjesz tak, że póki co wypełniłeś wszystkie? A sąd Boży się zbliża!

Pamiętaj jednak - inaczej jest z usprawiedliwieniem u Boga, bazującym na zawierzeniu Panu Jezusowi. Ta droga dostępna jest dla wszystkich ludzi przez wiarę. To dzięki łaskawości Boga, który ustanowił Pana Jezusa przebłaganiem, dzięki jego przelanej krwi każdy grzech może być wymazany, każda wina zapomniana.

Bo sprawiedliwość Boga wyraża się w ten sposób, że nie uwzględnia od grzechów, które wcześniej popełniliśmy a człowiek dostępuje usprawiedliwienia przez wiarę, niezależnie od tego, czy przestrzega prawa czy też nie.


Kategorie: _blog, ewangelia


Słowa kluczowe: Rz3, ewangelia, sąd, zbawienie


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.