10 grudnia 2020 (czwartek), 19:43:43

Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Czy jesteś fajnym facetem? Zapewne tak, wszak robisz wszystko co należy robić i nie robisz nic z tych okropnych, złych rzeczy, których się nie robi. Na pewno nikogo nie zamordowałeś, pewnie też nikogo nie skradłeś. No i wpierasz fundacje pomagającą chorym dzieciom.
Fajny facet!
 
*********************************
 
Dopisek. Wersja mniej szowinistyczna. Aby nie dyskryminować kobiet pytanie powinno brzmieć tak:
Czy jesteś dobrym człowiekiem? Zapewne tak, wszak …. reszta bez zmian.
 
*********************************
 
Inpiracją jest opowieść Jezusa:
"Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”.
A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”
Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony."
(Łk 18:10-14 bt5)

Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: dobry człowiek, grzesznik, odkupienie, przebaczenie, Łk18


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.