29 grudnia 2020 (wtorek), 13:17:17

Nowy porządek świata

Jakby ktoś nie wiedział to może spojrzeć do Wikipedii a tam...

Nowy porządek świata (łac. Novus Ordo Mundi, ang. New World Order, skrótowo: NPŚ, ang. NWO) to …

Czy ja już tu pisałem, że Wikipedia robi z ludzi debili? Pewnie tak. Niestety ostatnio być debilem to norma, ale o debilach poniżej, teraz o NWO.

 Jakby ktoś nie wiedział to może spojrzeć do Wikipedii a tam...

Nowy porządek świata (łac. Novus Ordo Mundi, ang. New World Order, skrótowo: NPŚ, ang. NWO) to teoria spiskowa wykorzystywana do opisu rzekomych przyczyn istotnych zmian w polityce międzynarodowej, według której „zakonspirowana elita globalnej władzy” dąży do objęcia władzy nad światem poprzez autorytarny rząd światowy, który ma zastąpić suwerenne państwa".

Tak opisuje to pojęcie Wikipedia.

A jak ja bym to opisał? Uprościł.

Nowy porządek świata – teoria opisująca przyczyn istotnych zmian w polityce międzynarodowej, według której „elity władzy” dążą do zwiększenia swojej władzy nad światem poprzez autorytarny rząd światowy, który ma zastąpić suwerenne państwa.

Co zrobiłem? Usunąłem tylko słowa, które za pomocą negatywnych emocji próbują ośmieszyć a więc zdeformować opis tego pojęcia. Spróbujmy porozmawiać o NWO bez emocji - po to mamy umysły aby bez emocji opisywać świat i bez emocji się w nim odnajdywać działając mądrze.

Wyjaśnienie dlaczego usunąłem te 3 fałszujące pojęcie słowa:

  • spiskowa - to wstawia się aby ośmieszyć kogoś, kto użyje tego pojęcia; wszak wiara czy też używanie teorii spiskowych to obciach;
  • rzekomych - widać, że świat się zmienia ale jeżeli dojdziesz do przyczyny zmian to będą one rzekome a więc nie takie do jakich doszedłeś, tylko inne. Jakie? nie wiadomo, ale jak dla kogoś będzie to niewygodne to pewnie powie, że to są przyczyny rzekome.
  • zakonspirowane elity - kanclerz Niemiec, szefostwo ONZ, papież Franciszek to nie są osoby zakonspirowane, ale każda z nich działa na rzecz zmian na świecie robią to jawnie. Ale słowo zakonspirowane znowu uniemożliwia dyskusję na ten temat.
  • objęcia czy zwiększenia władzy? - elity władzy mają władzę, nie muszą więc jej obejmować, a to że chcą tą władzę wzmocnić jest normalne dla władców. To że chcą wyeliminować rządy narodowe wprowadzając rząd światowy też jest jawne, bo przecież mówią o tym otwarcie

Tak więc 4 słowa: spiskowa, rzekome, zakonspirowane, objęcie - i hasło zniszczone, rozważania niemożliwe, nowomowa zwycięża a myślenie idzie w odstawkę.


A teraz o debilach.

Nie. Nie chce mi się. 

 


Kategorie: _blog, obserwator


Słowa kluczowe: nwo, onz, wikipedia, papież franciszek, nowomowa


Komentarze: (1)

wojtek, December 29, 2020 15:57 Skomentuj komentarz


Z Fejsa:

Teoria jest spiskowa gdy obnaża ukryta agendę tych którzy ja dyskredytują nazywając ja spiskową

Autor dopisał: "Ach te rekurencyjne  definicje. To moje ulubione".

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.